• Sztuka naturalna

          • Drugoklasiści mieli za zadanie stworzyć naturalne pędzelki i sprawdzić jakie ślady zostawiają, a następnie stworzyć z nich swój abstrakcyjny obraz. Oto wspaniałe efekty!

            Mimo trudów i wkradającego się czasem zniechęcenia uczniowie i rodzice wciąż stoją na wysokości zadania. BRAWO!!!

            Nadesłała: M. Natkańska

          • Nowa Mobilna Pracownia Komputerowa

          • w Szkole Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie

            W ubiegłym tygodniu dotarły elementy Mobilnej Pracowni Komputerowej – nagrody w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod hasłem #OSEWyzwanie!. Pracownia składa się z 16 laptopów i szafy zasilającej. Zwycięską pracę konkursową Smart-Szkoła przygotowała Oliwka Pawłowska z klasy I – raz jeszcze wielkie gratulacje.

            Po skonfigurowaniu laptopy posłużą ulepszeniu obecnej formy nauczania – czyli on-line.

            OSE_Nowa_Pracownia_Komputerowa_w_Mikoszewie.docx

            Nadesłała: K. Janowska

        • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Dworze Gdańskim
          • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowym Dworze Gdańskim

          • Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,

            w związku z przedłużeniem zamknięcia szkół, pragnę poinformować, że Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna w Nowym Dworze Gańskim, pracuje nadal w systemie wewnętrznym. W celu uzyskania porady specjalistycznej istnieje możliwość kontaktu tel. pod numerem 55 247 22 82, za pośrednictwem Skypea lub mailowo z psychologami, pedagogami i logopedami . Wykaz maili do specjalistów znajduje się na stronie poradni pppndg.pl. Natomiast w zakładce AKTUALNOŚCI można znaleźć wiele interesujących artykułów, porad i informacji na temat rozwoju dzieci i młodzieży. Serdecznie zachęcam do odwiedzenia strony Poradni w Nowym Dworze Gdańskim.

            Nadesłała: Pedagog Beata Wyrzykowska

          • "Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty – kiedy się odbędą?

          • Są nowe terminy Egzamin ósmoklasisty od 16 do 18 czerwca, a matury od 8 czerwca, ale bez egzaminów ustnych - to najnowszy plan rządu. Otwarcie szkół i przedszkoli znów się opóźnia - co najmniej do 24 maja.

            - Egzaminy nastąpią nie wcześniej niż w czerwcu, najprawdopodobniej w drugiej połowie - mówił szef rządu Mateusz Morawiecki tuż przed Wielkanocą. I obiecywał, że uczniowie o nowych terminach mają dowiedzieć się nie później niż na trzy tygodnie przed egzaminami. Te zostały podane dziś, ostatniego dnia nauki tegorocznych maturzystów, na konferencji ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

            Najnowszy plan rządu zakłada, że egzamin ósmoklasisty odbędzie się od 16 do 18 czerwca (planowo miał być przeprowadzany od 21 do 23 kwietnia), a matury od 8 czerwca, ale bez egzaminów ustnych (miały rozpocząć się 4 maja).

            Zmiany terminów lub całkowitego odwołania egzaminów oczekiwali uczniowie, którzy zbierali podpisy pod petycją do premiera, a także Związek Nauczycielstwa Polskiego.

            - Dziękuję nauczycielom, którzy przygotowali maturzystów do egzaminu dojrzałości przez trzy lata i musieli w ostatnim czasie przejść na zdalne nauczanie - mówił Piontkowski. - Obecne warunki nie pozwalają, żebyśmy teraz otworzyli szkoły, przedszkola i żłobki - poinformował Piontkowski. Przerwę wydłużono do 24 maja. O ewentualnym wcześniejszym uruchomieniu zajęć opiekuńczych dla najmłodszych minister ma dać znać w najbliższych dniach.

            W poniedziałek miała zakończyć się przerwa w normalnej nauce, ale rząd po raz kolejny zdecydował o jej wydłużeniu. Normalne zajęcia lekcyjne zawieszono 12 marca, oficjalnie 25 marca rozpoczęła się edukacja na odległość. Od tego momentu nauczyciele mają obowiązek realizować podstawę programową i mogą wystawiać stopnie."

            Pozdrawiam KJ

            Nadesłała: K. Janowska

          • Wiosenne pozdrowienia

          • Wiosennie, całą społeczność szkolną, pozdrawia II klasa - Gabrysia i Milenka, Antoni Z. i Antoni P., Kacper i Adaś oraz Hubert. Do zobaczenia w szkole!!! 

            Nadełała: M. Natkańsa

          • Akcja żonkile

          • 19 kwietnia przypada ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.Dlaczego żonkile?Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.

            Nasi uczniowie, choć w domach, takze pamiętali...

          • ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY

          • To długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych, który trwa od 9 lat. Nasza szkoła bierze udział w tej akcji od samego początku i każdego roku zbieranych jest coraz więcej baterii! W ubiegłym roku szkolnym uzbieraliśmy 55 kilogramów baterii!!!

            Ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników projektu "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY", informujemy, iż od 16 marca 2020 roku do odwołania wstrzymujemy odbiór zużytych baterii i telefonów z placówek biorących udział w akcji.

            Wznowienie odbirów nastąpi po ustabilizowaniu sytuacji epidemiologicznej w Polsce.
            Pamiętajcie, aby nie wyrzucać ich do kosza - zbieramy je nadal, a po powrocie do szkoły wyślemy je w ramach programu.

            Nadesłała: K. janowska

          • DKMS

          • W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

            Dowiedz się więcej o nowotworach krwi i zostań dawcą.

            Pomożesz? Bo możesz. Sprawdź jak!

            https://www.dkms.pl/pl/naszpikuj-sie-wiedza

            https://www.dkms.pl/pl

            Nadesłała: K. Janowska

        • Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP
          • Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

          • Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.

            W celu dostarczenia do naszej
             Szkoły dokumentu elektronicznego należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl.  Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły.

            Adres skrytki na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) - /SPMikoszewo/SkrytkaESP

            Na przedmiotowy adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP będą mogli przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie: „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP:

            - ścieżka dostępu: Strona główna>Najnowsze usługi>Pismo ogólne do podmiotu publicznego.

            Nadesłała: K. Janowska

          • Dzieci uczą rodziców w domu!

          • W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii, historii, a nawet astronomii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

            Zapraszamy do pobrania  darmowych lekcji. By zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wspólną naukę z dziećmi, CRL na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizuje konkursy dla dzieci i ich rodziców.  

            Materiały można pobrać pod adresem:

            https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

            Nadesłała: K. Janowska

             

        • Mem przyrodniczy - konkurs
          • Mem przyrodniczy - konkurs

          • Zapraszam do udziału w pierwszej edycji konkursu "Mem przyrodniczy"

            Stwórz mem! Może uda Ci się obalić jakiś przyrodniczy mit lub w zabawny sposób przekazać myśl, której nie da się już „odzobaczyć”.

            Mem to nośnik informacji kulturowej, brzmi poważnie, ale pewnie nie raz widziałeś krążące w sieci obrazki, zdjęcia czy grafiki z trafionymi w punkt podpisami, wykorzystujące kultowe cytaty lub stanowiące po prostu śmieszny żart.

            Wiadomo, każdy z nas jest inny i posiada różne talenty, dlatego przygotowaliśmy dwa warianty konkursu:

            • dla dusz uzdolnionych plastycznie
            • dla talentów literackich/ (z żądłem zamiast języka).

            Do wygrania sława w Internetach oraz sprzęt turystyczny. Więcej szczegółów w regulaminie. „Pośmieszkuj” z nami memami, Zapraszamy serdecznie!

            https://ciee-gda.pl/ciee-konkursy-2/i-edycja-konkursu-quotmem-przyrodniczyquot-zaproszenie/

            Nadesłała: A. Sokołowska

             

          • Komunikat w sprawie egzaminów

          • Szanowni Państwo                                                                                                                    

            przedstawiam fragment informacji MEN w sprawie egzaminów:

            „Warszawa, 10 kwietnia 2020 r.

             

            Harmonogram egzaminów i rekrutacji
            – nowe rozwiązania w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół i placówek

             

            W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i placówkach oświatowych, a także przesunięciu terminu egzaminów – zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych. Dziś, 10 kwietnia Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie w tej sprawie.


            Harmonogram egzaminów

            W roku szkolnym 2019/2020 Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej otrzymał upoważnienie do zmiany  harmonogramu przeprowadzania egzaminów zewnętrznych. Komunikat w tej sprawie zostanie ogłoszony nie później niż na 21 dni przed pierwszym dniem przeprowadzania danego egzaminu. Jednocześnie zostają utrzymane w mocy wszystkie rozpoczęte już czynności dotyczące organizacji i przeprowadzania danego egzaminu zewnętrznego. 


             

            Podstawa prawna

            • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 10 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

            Departament Informacji i Promocji
            Ministerstwo Edukacji Narodowej „

             

            Z wyrazami szacunku KJ

            komunikat_egzaminy.docx

            Nadesłała: K. Janowska

             

          • Komunikat w sprawie przedłużenia kształcenia na odlegość

          • Szanowni Państwo                                                                                                                   

            przedstawiam informację MEN w sprawie przedłużania do 26.04.2020 r. czasu kształcenia na odległość:

            Warszawa, 9 kwietnia 2020 roku

            Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia br.

            Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to zapis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

            Przypomnijmy, że w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19, 20 marca br. zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Określiliśmy również zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.

            W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Za jej organizację odpowiada dyrektor szkoły.

            Bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości psychofizyczne priorytetem

            Organizując kształcenie na odległość dyrektor musi pamiętać o uwzględnieniu zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. Oznacza to, że dobór narzędzi przy tej formie kształcenia powinien uwzględniać aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów.

             

            Dyrektor musi również ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia. Dyrektor określa też formy kontaktu czy konsultacji nauczyciela z rodzicami i uczniami.

            Sposoby realizowania kształcenia na odległość

            Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (w szczególności platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.

            W przypadku przedszkoli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

            Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

            Treść rozporządzenia:

            Departament Informacji i Promocji

            Ministerstwo Edukacji Narodowej”

            Z wyrazami szacunku KJ

            komunikat_do_26_04_20.docx

            Nadesłała: K. Janowska

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie
      • katarzyna.janowska@spmikoszewo.eu (dyrektor)
      • spmikoszewo@stegna.pl (szkoła/sekretariat)
      • 55 247 88 16
      • Mikoszewo, ul. Gdańska 29, 82-103 Stegna
        Poland
      • 579-22-63-018
      • 191852901
      • /SPMikoszewo/SkrytkaESP
      • AE:PL-83183-12032-IHFEG-27
  • Galeria zdjęć

      brak danych