• Rekrutacja

• 31 marca mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli LO z Nowego Dworu Gd. Starsi koledzy oraz p.pedagog zaprezentowali nam kierunki kształcenia oraz ciekawe wydarzenia z życia ich szkoły, ponieważ wiemy że szkoła to nie tylko edukacja lekcyjna ale również integracja, wycieczki, konkursy i zabawa. Dziękujemy za wizytę.

17 marca mieliśmy przyjemność gościć panią dyrektor oraz doradcę zawodowego z Zespołu Szkół z Nowego Dworu Gd. Panie przedstawiły nam ofertę szkoły i zasady rekrutacji. Klasy VII i VIII bardzo dziękują za wizytę.

• Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej Szkole został zorganizowany konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną. W konkursie wzięły udział 23 prace. Praca komisji konkursowej nie należała do najłatwiejszych, gdyż wszystkie ozdoby urzekały pięknem, pomysłowością i odznaczały się różnorodną formą wykonania.

W dniu 28.03 konkurs został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować że zwycięzcami zostali:

• I- Kamila Furman
            • II- Olaf Kozioł
            • III - Witold Haraburda

wyróżnione otrzymali: Nadia Fiszer, Wojtek Mazur, Blanka Murawska

Klasy l - lll

• I - Iga Borowska
            • II - Antek Mazur
            • III- Oliwia Murawska

wyróżnienie: Nikodem Lidak

Klasy lV - VIII

• I- Grzegorz Watkowski
            • II- Szymon Wierzchowski
            • III- Igor Borowski

wyróżnienie: Oliwia Pawłowska

Każdy uczestnik dostał dyplom i słodki upominek . Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy.

Dyrektor, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski zapraszają Uczniów do udziału w wewnątrzszkolnym konkursie na "Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną".

Szczegóły w załączonym poniżej regulaminie:
            2023_konkurs_ozdoba_wielkanocna.docx

• Wyieczka do biblioteki

• 22.03 klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do Publicznej Biblioteki w Stegnie. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z księgozbiorem biblioteki, z zaciekawieniem zwiedzili jej pomieszczenia oraz dowiedzieli się jak wygląda praca bibliotekarza. Pani bibliotekarka przeczytała wiersze wielkanocne a uczniowie przygotowali kartki z życzeniami dla najbliższych. Na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali zakładki do książek oraz słodki upominek. Dziękujemy.

• Targi edukacyjne

• W dn. 23.03 uczniowie klasy VII i VIII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wzięli udział w targach edukacyjnych, które odbyły się w Nowy Dworze Gd. w SP nr 1. Zaprezentowało się wiele szkół z Elbląga, kilka z rejonu Gdańska oraz oczywiście lokalne ZS oraz LO. Nasi uczniowie chętnie rozmawiali z przedstawicielami uczniów z tych szkół czerpiąc praktyczne informacje na temat nauki w szkołach ponadpodstawowych. Bardzo ciekawy i udany wyjazd.

Przy okazji wyjazdu było też trochę zabawy ;)

• Żegnamy zimę i witamy wiosnę

• Z okazji Dnia Wiosny zrobiliśmy symboliczne Marzanny, z którymi poszliśmy nad Wisłę przeganiać zimę. Z wiosną wróciliśmy do szkoły i uczciliśmy ten dzień wspólnym ogniskiem. Pieczone kiełbaski i słodkie, podgrzewane ogniem pianki były kropką nad 'i' tego wiosennego, radosnego dnia

K.Cebula-Kocuper

• Bandaże w użyciu

• Lekcje edukacji dla bezpieczeństwa w klasie ósmej - zawsze trochę na luzie, ale nie ma co się śmiać - poprawnie wykonany opatrunek, to poważna sprawa ;)

• Twardy jak skała?

• Na przyrodzie uczniowie klasy czwartej poznają zagadnienia związane z ukształtowaniem terenu - osoby chętne wykonały makiety przedstawiające wzniesienia terenu i doliny rzeczne.

Kolejnie obserwowaliśmy różne skały i już wiemy, że nie każda skała jest twarda ;)

• Kangur Matematyczny

• 16 marca uczniowie naszej szkoły mieli sposobność uczestniczyć w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Począwszy od Żaczka,przez Malucha,Beniamina i Kadeta - dzieci rozwiązywały zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. A teraz 28uczniow czeka na wyniki,trzymamy kciuki za wszystkich!

• „MAŁA INICJATYWA DLA WIELKIEGO SERCA”

• Nie bądźmy obojętni na potrzeby innychTytuł: ❤

Nasi sąsiedzi, Zespół Szkół w Ostaszewie (a także Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Ostaszewie  oraz Rada Rodziców Zespołu Szkół w Ostaszewie) serdecznie zaprasza 26 marca br. na wydarzenie połączone ze zbiórką na rzecz nauczycielki - Pani Marzeny Sypniewskiej, która zmaga się z chorobą.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY  DO UDZIAŁU w tym przedsięwzięciu NASZYCH MIESZKAŃCÓW.

Pomagajmy, to się zawsze opłaca Tytuł: ❤

Szczegóły tego wydarzenia na plakacie „MAŁA INICJATYWA DLA WIELKIEGO SERCA”

A.Górska

• Wycieczka klas IV-VI do Gdańska

• 15 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Gdańska. Zwiedziliśmy Basztę Tajemnic, a tam Muzeum Figur Woskowych, Dom Strachów oraz pokaz w goglach VR, następnie udaliśmy się na spektakl "Alicja w Krainie Czarów".

Nadesłał:

• Makiety skrzyżowań

• Uczniowie klasy IV na lekcji techniki skończyli projekt .Makieta skrzyżowania. Oto prezentacja prac. Pomysłowo, estetycznie, fantastycznie.

• Stylistyczne rewolucje

• 09 marca w naszej szkole w ramach święta Dnia Kobiet odbyły się STYLISTYCZNE REWOLUCJE. Modelki i modele stawili się ze swoimi stylistami aby dokonać metamorfoz.Była fantastyczna zabawa, humor, śmiech, wzajemna pomoc w wymianie garderoby i kosmetyków, a efekty końcowe sa NIESAMOWITE sami popatrzcie !!! Dziękuję uczestnikom za niesamowite wrażenia i zaangażowanie bo niezmiernie miło było troszkę Wam pomóc i przeżyć taką przygodę.

A. Watkowska