• Uroczyste obchody Święta Niepodległości

• Apel

09.11.2023 z okazji Obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole piękny, uroczysty apel.

K.Rosso

Kotyliony

Uczniowie klasy VI wykonali na technice piękne kotyliony niepodległościowe, które są symbolem patriotyzmu i miłości do ojczyzny

Szkoła pamięta...

Uczniowie klasy VII i VIII wykonali prace pielęgnacyjne i porządkowe przy Pomniku Ewakuacji Więźniów KL Stutthof w 1945 r. nad Wisłą. W tym miejscu w dniu 11.11.2023 r. o godzinie 10.30 rozpoczną się obchody Święta Niepodległości w Mikoszewie. Wszyscy pamiętajmy... W imieniu organizatorów obchodów uroczystości 105. rocznicy niepodległości - serdecznie zapraszamy.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania

Sołtys Mikoszewa

• Wiązanki

• Jak co roku Rada Rodziców zrobiła wiązanki na Wszystkich Świętych. Wiązankę można nabyć w piątek w szkole lub w niedzielę po mszach świętych. Koszt wiązanki to od 35 zł do 60 zł. Serdecznie zapraszamy do zakupu, dochód przeznaczony jest na naszą szkołę.

• Wycieczka do Gdańska

• 27.10.2023 klasy IV- VIII wzięły udział w wycieczce do Gdańska. Odwiedziliśmy wystawę w Hewelianum wzięliśmy udział w warsztatach pt."Roboty do roboty" oraz obejrzeliśmy seans filmowy w kinie Helios. Miło i fajnie spędzony czas zarówno pod względem edukacyjnym jak i rekreacyjnym.

• Spotkanie z policjantami

• 26.10 w szkole gościliśmy policjantów. Dziękujemy za rzeczowy wykład na temat odpowiedzialności karnej nieletnich.

• Makieta do lektury

• Klasa 5 w ramach omawiania lektury Chłopcy z Placu Broni stworzyła makietę tytułowego placu.
            Brawo za kreatywność!

J. Czubińska

• Magiczna Szkoła

• Magiczna Szkoła i magiczne prace uczniów klas I-III na plastyce.

M.Cichosz, M.Natkańska, K.Kocuper-Cebula

• Znaki drogowe

• Kl.4 na technice poznaje zasady ruchu drogowego. Stworzyli Pana i Panią STOP ze znakami.

• Sensoryka dla Pierwszaka

• Uczniowie klasy I biorą udział w innowacji "Sensoryka dla Pierwszaka". Projekt zakłada wplatanie w treści nauczania elementów metody integracji sensorycznej. Korzystając z ciepłych dni oraz tematyki zajęć dotyczącej poznawania gatunków drzew, Pierwszaki wybrały się na spacer do lasu. Wzięły udział w lekcji w terenie doświadczając wielozmysłowo. Skarby, które udało się znaleźć wykorzystaliśmy do ścieżki sensorycznej, natomiast kasztany do tworzenia zbiorów oraz przeliczania na konkretach.

• Fitness na WF

• Zajęcia wychowania fizycznego z innowacją fitness. Łatwo nie jest, ale mięśnie i główka pracuje.

A.Watkoska

• LEGO na historii

• Na lekcji historii klasa 6 utrwalała wiadomości budując z klocków LEGO folwarki szlacheckie.

K.Rosso

• Sukcesy sportowe w sztukach walki TAEKWON-DO

• W XVII Mistrzostwach Polski Open Mazovia Masters Cup Nataniel Natkański zdobył brązowy medal w konkurencji techniki specjalne oraz brązowy medal w konkurencji układy.

Gratulujemy oraz życzymy dużo siły i wytrwałości w kolejnym sezonie treningów i zawodów.

• Bieg Gbura

• III Dziecięco Młodzieżowy Jesienny Bieg Gburów i nasi zawodnicy oraz zwycięzcy.
            Gratulacje dla uczestników: Wojtka, Oliwiki, Cypriana, Antka i Grzegorza za sukcesy, chęci i wolę walki. Na najwyższym podium stanęli:

• w grupie przedszkolaków Wojtek Mazur,
            • w kat. podstawówek Grzegorz Watkowski.

• Warsztaty "Ocena siebie i innych"

• W piątek 20.10.2023 odbyły się warsztaty kształtujące kompetencje społeczne oraz interpersonalne "Ocena siebie i innych" dla klas: IV -VI.

E.Molenda

• Zakręcone mandale i jesienny frotaż

• Uczniowie 4 klasy ćwiczyli stawianie kresek, szlaczków, wzorów i linii dekoracyjnych. Na dzisiejszej lekcji skończyli swoje mandale.
            • Uczniowie klasy 5 wykorzystali liście i poznaną wcześniej technikę do wykonania jesiennych prac.

• Karate WKF

• Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów  dla ucznia klasy VIII Franciszka Vanhoof.

K. Janowska

• Budka meteorologiczna

• Uczniowie klasy czwartej na lekcji przyrody poznali zawartość naszej szkolnej budki meteorologicznej. Wiedzą już na co zwrócić uwagę i jak odczytywać pogodę.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Za nami uroczysty dzień upamiętniajacy 250 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.
            Dziś oficjalnie do szkolnej społeczności została wcielona klasa pierwsza przechodząc procedurę Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie. Był to dzień pełen miłych słów i wzruszeń w którym wszyscy pracownicy naszej szkoły zostali uhonorowani przez Panią Dyrektor.

Dziękujemy szanownym gościom, którzy spędzili te chwile z nami: Zastępcy Wójta Panu Tomaszowi Gajewskiemu, Księdzu Proboszczowi, Radzie Rodziców.
            Podziękowania także należą się Uczniom za piękne występy i ciepłe życzenia.

Życzenia od RADY RODZICÓW:

Serdecznie zapraszamy 13 października o godz. 9.00 na uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.