• Święta Majowe

• We wtorek 23 kwietnia 2024 miała miejsce przepiękna szkolna akademia z okazji Świąt Majowych. W trakcie uroczystości uczniowie wysłuchali dumnych słów i historii o Konstytucji 3 Maja, obejrzeli pięknie przygotowane komiksy-legendy klas 1-3 oraz kartki majowe z życzeniami dla Polski kl.4-8. Klasa 7 i 8 przygotowała debatę oksfordzką, odpowiadając na pytanie: Czy dzisiejszy Polak jest wolny? Rozdaliśmy również nagrody w szkolnym konkursie fotograficznym ,,Wiosna w barwach narodowych" oraz w konkursie kaligraficznym ,,Majowe święta-o hymnie pamiętaj". Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

• Maxikotylion

• Chętni uczniowie wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie na Maxikotylion. Zadanie polegało na zrobieniu kotylionu o duuużych rozmiarach. Prace uczniów dziś kurier zawiózł aż do Miastka. Serdeczne podziękowania dla uczniów, bo efekty są bardzooo okazałe, piękne i bardzo pracochłonne.

A. Watkowska

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia przypada Dzień Ziemi. W szkole został zorganizowany quiz dla zainteresowanych uczniów. Wszyscy uczestnicy quizu zostali nagrodzeni oceną celującą z aktywności przedmiotowej, ponadto na zwycięzców czekają nagrody. Gratuluję!

Na Dzień Ziemi wydano raport z 30 Akcji Sprzatania Świata w ktorej uczestniczyła nasza szkoła.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem - na stronie 35 raportu jest mowa o naszej szkole ;)
            Raport-Sprzatanie-swiata-Polska-2023

• Plastyczne eksperymenty

• Pointylizm to metoda malowania, której używa się małych plamek koloru, tworzących wrażenie barwnej wibracji. Uczniowie klasy 6 wykonali wiosenne impresje nanosząc farbę punktowo patyczkami higienicznymi.

Perspektywa powietrzna. Uczniowie klasy 5 zastosowali technikę wycinanki warstwowej. Wykorzystali stopniowanie kolorystyczne, aby uzyskać efekt perspektywy powietrznej.
            Rozmyte, jaśniejsze kształty w oddali i wyraźniejsze, ciemniejsze szczegóły blisko położone.

Odbitki graficzne warzywne impresje - wiosenne pejzarze wykonali uczniowie klasy 4.

Tworząc prace nie użyli pędzelka, wykonali pieczątki z warzyw - brokuł, liście sałaty, pieczątki z ziemniaka i cebuli - brawo za pomysłowość :)

• Zapraszamy do gry

• W dniach 07-12.04.24r. odbył się w naszej szkole Tydzień Gier Planszowych. Rozegraliśmy kilka turniejów. Były to szachy, warcaby, Rummikub oraz gry karciane Wirus.

Po zaciętych rozgrywkach wyłoniliśmy zwycięzców: Szkolnym Mistrzem Gry w Szachy
            w kat. 1-3 został Majka Hubert,
            w kat. 4-8: Natkański Nataniel.

Szkolnym Mistrzem Gry w Warcaby zostali:
            kat.1: Majka Hubert,
            kat.2-4: Pawłowski Antoni,
            kat.4-8: Małkuszewski Aleksander.

Szkolnym Mistrzem Gry w Rummikub
            kat.1-3 został Pawłowski Antoni,

natomiast w rozgrywkach w grę Wirus
            w kat. 1-3: Lidak Nikodem,
            w kat. 4-8: Pawłowska Oliwka.

Sukcesem wydarzenia była również frekwencja, ponieważ rozgrywki przyciągnęły ponad 70% uczniów! Uczniowie wykazali się umietnościami współrywalizacji, szacunku do przeciwnika oraz znajomością gry zgodnie z zasadami fair play.
            Wielkie gratulacje dla Mistrzów oraz dla uczestników, którzy wzięli udział w Szkolnym Tygodniu Gier Planszowych.

• Kręgle

• 9.04.2024 klasa V miała okazję integrować się podczas wspólnej gry w kręgle. Przy okazji skorzystaliśmy z uroków komunikacji miejskiej w Gdańsku.