• "Class Letters to Santa"

• Przed świętami uczniowie kl. IV napisali listy do św. Mikołaja. Listy zostały wysłane z nadzieją, że szybko otrzymamy odpowiedź.

I się doczekaliśmy, OTRZYMALIŚMY LIST OD MIKOŁAJA . A w nim dużo miłych słów, życzeń i podziękowań. Uczniowie znaleźli się na liście przyjaciół św. Mikołaja!

Uczniowie klasy IV napisali listy do św. Mikołaja w ramach akcji poczty Kanadyjskiej "Class Letters to Santa". Teraz czekamy na odpowiedź. Wiemy, że św. Mikołaj nie zdąży już odpisać nam przed świętami, ale obiecał, że zrobi to w styczniu. Będziemy czekać z niecierpliwością.

• Zbiórka charytatywna

• Szanowni Państwo,

Już wielokrotnie zwracaliśmy się do Społeczności lokalnej z prośbą o wsparcie akcji charytatywnych - zawsze odzew był wzorowy. Pomagaliśmy dzieciom z Pogotowia Opiekuńczego w Gdańsku, dzieciom z Domu dla dziecka w Nowym Dworze Gdańskim, pensjonariuszkom Domu Samotnej Matki w Gdańsku, uchodźcom z Ukrainy, Pogorzelcom, …

Dziś zwracamy się z prośbą o wsparcie dla rodzin z Ukrainy, które zdecydowały się pozostać w Polsce, głównie dzieci w wieku 10-14 lat. Mogą to być w bardzo dobrym stanie zabawki i przybory: puzzle, układanki, klocki lego, materiały plastyczne.Uruchamiamy też zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na wsparcie zakupu sezonowych rzeczy / ubrań dla nastolatków, które też wyrastają.

Darowizny zbierane są w sekretariacie szkoły.

22_zbiorka_dla_dzieci.pdf

• Wigilia szkolna i życzenia

•  Cudowny wspólny czas.

Klasy 1-3 przygotowały piękne i wzruszające przedstawienie teatru cieni, starsze klasy opowiedziały o zwyczajach bożonarodzeniowych i zaśpiewały kolędy i pastorałki. Potem wszyscy zasiedliśmy razem do stołu wigilijnego, przy którym podzieliliśmy się opłatkiem. Był też Mikołaj. To był bardzo dobry czas spędzony razem.

Kliknij i obejrzyj "teatr cieni" na naszym Facebooku

Życzenia od Rady Rodziców:

Życzenia od Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana:

• Wycieczki do Gdańska i Gdyni

• W piątek 16.12.2022 klasy II i III spędziły aktywnie dzień w Trójmieście. Pierwszy przystanek to Hevelianum. Tam nasi uczniowie spotkali się z nauką, doświadczeniami oraz interaktywną wystawą. Drugi nas przystanek to Gdyńskie Oceanarium. Wycieczka bardzo udana, uczniowie zachwyceni

Gdańsk kiedyś i dziś.

4 klasa była w Gdańsku na warsztatach w Muzeum Archeologicznym pt. „Codzienność dawnych Gdańszczan”. Przemierzając uliczki dawnego Gdańska rozwiązywali zagadki, a potem przemierzając uliczki obecnego Gdańska, podziwiali piękne świąteczne dekoracje.

• Stroimy choinkę - klasa 4

• W poniedziałek klasa 4 najpierw ćwicząc mnożenie pisemne ułożyła matematyczną choinkę, potem ubrała swoją nową choinkę klasową.

• Nocka

• Z 8 na 9 grudnia nasi uczniowie spędzili w szkole nockę pełną wspólnej zabawy, były planszówki, zabawy sportowe,chowany, familiada... Po Familiadzie klasy 4-8 stworzyły państwa i rozegrały Igrzyska. Zwycięzcą zostało Imperium Stegieńskie. Na koniec maraton filmowy.

Po wieczornym wyciszeniu, około 1:00 udaliśmy się spać. Noc przebiegła spokojnie, choć była wyjątkowo krótka O 7:30 pobudka, śniadanie i do pracy - warsztaty, podczas których uczniowie przygotowali kartki świąteczne dla osób samotnych i seniorów.

To był dobry czas.

• Pierniki

• 5 grudnia klasy 1-3 wypiekały pyszne, pachnące i cudownie kolorowe pierniczki.

• Nasza zawodniczka Karate

• Kolejny sukces naszej uczennicy. Oliwka Murawska zdobyła pierwsze miejsce w karate w Dąbrówce Tczewskiej. Z maksymalną ilością punktów pokonała wszystkie przeciwniczki w kumite.

Dodatkowo zdała swój pierwszy egzamin w karate.

Ogromne Gratulacje!

I.Murawska

• Sposoby na złość

• Klasa 4 szukała sposobów jak poradzić sobie z przeżywaniem złości. Może komuś też się przyda.