• Przyrodnicze zajęcia w klasie III

          • W trakcie zajęć uczniowie klasy III poznawali rodzaje zbóż uprawianych w Polsce. Oglądali ziarna pszenicy, żyta, owsa czy słonecznika. Wykonywali doświadczenia m.in. przygotowali zakwas do chleba oraz poprzez ucieranie w moździerzu ziaren lnu poznali jego właściwości. W ramach podsumowania uczniowie wykorzystując różne materiały i źródła przygotowali gazetkę ścienną.

            Nadesłała: M. Cichosz

          • Jesienna wycieczka klasy 1

          • Trudno oprzeć się urodzie jesiennego lasu. Dlatego postanowiliśmy wybrać się na krótki rajd rowerowy do Jantaru.

            Po drodze mieliśmy przyrodnicze przystanki - szukaliśmy grzybów, jedliśmy nasiona buku, szuraliśmy w dywanach liści i przedzieraliśmy się przez bardzo gęsty las młodych drzew liściastych. Było pięknie i złoto... było tak, jak jest polska złota jesień...

            Nadesłała: M. Natkańska

          • Zajęcia modelarskie

          • Chcemy pokazać, przypomnieć i rozbudzić pasję, na ktorą potocznie mówi się Mały Modelarz. Dawniej sklejanie modeli, ściśle związanych z historią, było zajęciem każdego chłopca. Czy i nasze dzieci połkną tego bakcyla? Oby, bo to bardzo pożyteczne i rozwijające hobby. 

            W środę odbyły się pierwsze zajęcia organizacyjne. Uczestnicy otrzymali modele samolotów do sklejania, wysłuchali historii hobby instruktora Oskara Sendeckiego i oglądali już wykonane modele.

            Będziemy relacjonować nasze postępy. Do dzieła chłopaki! 

            Nadesłała: M. Natkańska

          • Wykład leśnika

          • Dnia 23 października 2019 na 1 godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się wykład Pani Jolanty Bulak - pracownika PK Mierzeja Wiślana na temat przyrody Żuław i Mierzei Wiślanej. Udział w wykładzie wzięli uczniowie z klasy 4, 6 i 7.

            Wykład okazał się bardzo ciekawy, uczniowie wzięli w nim aktywny udział, z zaciekawieniem słuchali i oglądali prezentację. Zdobyte wiadomości będą mogli wykorzystać już w niedalekiej przyszłości, jeżeli zechcą wziąć udział w konkursie wiedzy na temat przyrody naszej okolicy "Jestem integralną częścią przyrody" organizowanym przez PK Mierzeja Wiślana.

            Nadesłała: A. Sokołowska

          • Ogłoszenie - "Stutthof. Apel cieni"

          • Szanowni Państwo,

            W imieniu Dyrektora Muzeum Stutthof w Sztutowie, Piotra Tarnowskiego, zapraszamy do udziału w poruszającym wydarzeniu kulturalnym, które niezależnie od miejsca wykonania przypomina o trudnych wojennych ludzkich losach. Tomasz Budzyński i Darek Budkiewicz, członkowie zespołu ARMIA oraz Michał Jacaszek stworzyli niezwykłe aranżacje do wspomnień i wierszy napisanych przez więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof. 31 października w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku zabrzmi głos pokolenia, które budowało Niepodległą. Jest to jednocześnie opowieść o 2077 dniach bólu i cierpienia i o nadziei, która niosła ze sobą wiarę w niepodległą i wolną Ojczyznę. Los więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof, to los wspólny dla wszystkich więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych- śmierć, strach, ból, głód, tęsknota za bliskimi i tęsknota za wolnością…

            „Sen więźnia”

            Zdzisław Karr-Jaworski

            „Śniła mi się nasza wioska,

            mazowieckie nasze piaski,

            a pod gruszą Matka Boska,

            strojna w swej korony blaski,

            na rozstajnych drogach stała (...)“

             

            Wykonanie programu muzycznego "Stutthof. Apel cieni" odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, ul. Ołowianka 1, 31 października 2019 r. o godzinie 18:00,

            zabrzmią słowa napisane w barakach KL Stutthof, a wykonane we współczesnej aranżacji muzycznej.

             

            Wstęp jest bezpłatny.

            Swój udział w wydarzeniu należy zarejestrować na https://evenea.pl/event/stutthofapelcieni2019/

             

            Z poważaniem,

            Katarzyna Krawczyk.

             

            Nadesłała: M. Daniluk

          • Zajęcia robotyki w naszej szkole

          • Od pewnego czasu w Szkole Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku odbywają się zajęcia z robotyki (poniedziałek 15:30 młodsza grupa oraz czwartek 15:30 starsza grupa).

            Nasi uczniowie odkrywają tajniki programowania, dzięki Radzie Rodziców, która zakupiła potrzebne zestawy oraz dzięki prowadzącemu Panu Rafałowi Lech.

            Nadesłała: B. Stęplewska

        • Ogłoszenie - koncert pamięci Andrzeja Michalczuka
          • Ogłoszenie - koncert pamięci Andrzeja Michalczuka

          • W dniu 25 października o godzinie 18 w MDK w Elblągu na ulicy Warszawskiej 51 odbędzie się koncert muzyki dawnej poświęcony pamięci naszego byłego pracownika, wspaniałego nauczyciela muzyki Pana Andrzeja Michalczuka.
            Koncert jest organizowany przez przyjaciół Andrzeja: Ryszarda i Marcina Skotnickich.

            Zapraszamy.

            Nadesłała: E. Będzimirowska

        • Konkurs fotograficzny "Jesienne nostalgie" rozstrzygnięty
          • Konkurs fotograficzny "Jesienne nostalgie" rozstrzygnięty

          • 18.10 2019 rozstrzygnięto konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych gminy Stegna. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie, a patronat nad konkursem objęła Pani Wójt gminy Stegna Ewa Dąbska.

            Wieczór uświetniła piosenka Marka Grechuty "Ważne są tylko te dni ..." zaśpiewana przez Oliwię Skocz i Jakuba Szuta, uczniów klasy 7 SP im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie.

            W konkursie fotograficznym nasi uczniowie uzyskali wspaniałe lokaty:
            I miejsce Jan Vanhoof (7 klasa)
            II miejsce Grzegorz Watkowski (3 klasa)
            wyróżnienie Oliwia Pawłowska (1 klasa)

            Serdeczne gratulacje dla wykonawców i wszystkich uczestników konkursu.

            Nadesłała: A. Sokołowska
            Fot: C. Vanhoof

          • XII Bieg Gbura

          • 12.10.2019 w Nowym Dworze Gdańskim odbył się XII Bieg Gbura naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy wrócili z pamiątkowymi medalami . Najwyższe miejsce spośród startujących zajął Grzegorz Watkowski z klasy III, który uplasował się na III miejscu w biegu dzieci.
            Gratulujemy!

            Nadesłała: A. Watkowska

          • GRATULACJE

          • 13 października 2019 roku, nauczycielka z naszej szkoły Pani Agnieszka Suska - harcmistrzyni i wieloletnia instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego, została odznaczona Brązowym Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”.

            Ogromne gratulacje!

          • Dzień Edukacji Narodowej, pasowanie pierwszoklasistów

          • 14 października 2019 r. ten dzień wzbudza wiele emocji w nauczycielach, pracownikach szkoły, uczniach i rodzicach. Są występy, kwiaty, prezenty, laurki, wyrazy wdzięczności, a nawet łzy wzruszenia. Niczego nie zabrakło w naszej, wspaniałej szkole. Wszyscy zostali docenieni, zauważeni i nagrodzeni. Było bardzo dużo prezentów i radości. Dziękujemy wszystkim!

            Uczniowie klasy I przeżyli dziś dzień pasowania na ucznia. Swoją dojrzałość i gotowość szkolną potwierdzili wspaniałym występem artystycznym i dużym zdyscyplinowaniem. Trzeba wspomnieć rodziców - zawsze gotowych do współpracy i pomocy. Dziękujemy za przepiękną scenografię i wyśmienity poczęstunek! A moim świeżo upieczonym uczniom dziękuję za dar najpiękniejszy - uśmiech, radość i te wspaniałe laurki... :-)

            Nadesłała: M. Natkańska

            Fot. A. Sokołowska

          • Morska wycieczka do Gdańska

          • W piątek, 11 października odbył się wyjazd uczniów klas 0, 1 - 7 do Gdańska na rewię na lodzie.

            Oglądaliśmy przygody Sindbada żeglarza. W planie wycieczki była też wizyta w Muzeum Morskim, gdzie dzieci uczyły się poprzez zabawę podczas warsztatów edukacyjnych i zwiedzały interaktywną wystawę.

            Wszystkiemu bacznie przyglądał się król mórz - gdański Neptun.

            Nadesłała: M. Natkańska

          • Europe Code Week 2019 - bierzemy udział

          • Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania. Jest to już VII edycja tego przedsięwzięcia, które odbywa się nie tylko w Europie ale na całym świecie. Code Week to radosne wydarzenie, którego celem jest promowanie kompetencji z zakresu programowania, do udziału w wydarzeniu zachęcali Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w  Ministerstwie Edukacji Narodowej i Marek Zagórski Minister Cyfryzacji.
            Nasi uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy pisząc swoje pierwsze strony w języku HTML, a ci młodsi do zabawy w programie Scratch i rozwiązywania gier logicznych wdrażających do kodowania.

            Kolejny tydzień jeszcze przed nami, a że kodowanie jest fajne, to pewnie przeciągnie się na kilka kolejnych spotkań :)

            Nadesłała: A. Sokołowska

          • Ogłoszenie - XVII Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko-Planeta

          • W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie mogą wziąć udział:

            - w teście konkursowym przeprowadzanym w czterech kategoriach konkursowych:

            „Maluch”- uczniowie klas III i IV szkół podstawowych; „Młodzik” – uczniowie klas V i VI szkół podstawowych; „Adept” – uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych; „Żak” – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

            - w konkursie prac indywidualnych przeprowadzanym w kategorii szkoły podstawowej i szkoły ponadpodstawowej na temat: „Świat owadów – piękny i nieznany.”

            Udzial w konkursie jest płatny.

            Nadesłała: A. Sokołowska

          • Ogłoszenie - konkurs Meditest

          • Zapraszamy do udziału w konkursie. Konkurs MEDITEST skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Zostanie przeprowadzony w szkołach, które zgłoszą chęć udziału, pod opieką nauczyciela-organizatora w dniu 15 listopada 2019 r. W celu wyrównania szans wszystkich uczestników, uczniów podzielono na cztery trzy wiekowe:

            - klasy 3-4 szkoły podstawowej

            - klasy 5-6 szkoły podstawowej

            - klasy 7-8 szkoły podstawowej

            Dla każdej kategorii wiekowej, która będzie oceniana niezależnie, przygotowano test składający się z zestawu 30 pytań. Do każdego pytania dołączono 4 odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. Jest to konkurs płatny.

            Nadesłała: A. Sokołowska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie
      • katarzyna.janowska@spmikoszewo.eu (dyrektor)
      • spmikoszewo@stegna.pl (szkoła/sekretariat)
      • 55 247 88 16
      • Mikoszewo, ul. Gdańska 29, 82-103 Stegna
        Poland
      • 579-22-63-018
      • 191852901
      • /SPMikoszewo/SkrytkaESP
      • AE:PL-83183-12032-IHFEG-27
  • Galeria zdjęć

      brak danych