Nadesłała: A. Watkowska
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie
Aktywność fizyczna naszych uczniów
Dzień Niezapominajki
Pani Ania przygotowała dla Was zadanie związane z tym dniem.
15.05.2020_DZIEN_POLSKIEJ_NIEZAPOMINAJKI.doc
Nadesłała: A. Lerwitz
MEN: Planowany kalendarz zmian w szkołach w kolejnych tygodniach – do wakacji
Zapoznaj się z planowanym przez MEN kalendarzem zmian w szkołach w kolejnych tygodniach – do wakacji.
MEN_kal_zmian_maj_czerwiec.docx
Nadesłała: K. Janowska
Rymowanie na ekranie
Uczniowie klasy 1 i 2 w pisanych z rodzicami wierszykach wspominają swoich kolegów, wyrażają swoją przyjaźń i tęsknotę.
https://www.facebook.com/120236409371745/videos/1019284461819653/?epa=SEARCH_BOX
https://www.facebook.com/120236409371745/videos/247183319698975/?epa=SEARCH_BOX
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021, terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych – to główne kwestie ujęte w projekcie harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Dziś, 8 maja br. przekazujemy go do konsultacji. Na opinie dotyczące proponowanych terminów czekamy do 13 maja br. Zachęcamy do udziału w konsultacjach.
Zapoznaj sie z całym pismem:
MEN_konsultacje_w_spr_ter_rekrutaci-1.docx
Nadesłała: K. Janowska
Uczniowie klasy 4 poznają warunki życia w wodzie
W pięknej graficznej formie opowiadają o warunkach życia w wodzie - prezentują rośliny i zwierzęta wodnego świata.
Nadesłała: A. Sokołowska
Klub Młodego Programisty online
Szanowni Państwo,
Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.
Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.
Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!
Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl
Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.
Klub_Mlodego_Programisty_online.docx
Nadesłała: K. Janowska
Klasa II recytuje tabliczkę mnożenia
Nadesłała: A. Watkowska
Mistrz recyclingu
Nagrody dotarły do wszystkich Mistrzów RECYCLINGU, jeszcze raz gratulujemy.
Nadesłała: A. Watkowska
6
PAMIĘTAMY
W dniu 09 maja 2020 r. ze względu na okoliczności w bardzo wąskim gronie uczciliśmy pamięć ofiar "Marszu śmierci" i wydarzeń 1945 r.
Urząd Gminy w Stegnie reprezentowała Sekretarz Gminy Beata Burliga, Radnych Rady Gminy Stegna Pani BBrygida Drągowska, mieszkańców Mikoszewa Pani Sołtys Iwona Mickiewicz i społecznść szkolną dyrektor Katarzyna Janowska.
Po odczytaniu (tekst poniżej, zmieszczony 07.05.2020 J. Czubińska) krótkiej refleksji, minutą ciszy i zapaleniem zniczy oddaliśmy cześć pamięci.
Nadesłała: K. Janowska
Projekt MEWA
Nadesłała: A. Kacprzak
„KALEJDOSKOP NADZIEI 2020” - konkurs forograficzny
Zarząd Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Nadzieja w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie. Konkurs jest spojrzeniem oczami młodzieży na okres pandemii w Polsce; życia w domu w czasie kwarantanny wiosną 2020 roku; dostrzeżeniem wielkiego oddania ludzi, którzy nieśli innym nadzieję; utrwalaniem na zdjęciach aktów patriotyzmu i działań na rzecz Polski i Polaków w trudnym dla społeczeństwa czasie pandemii.
Konkurs trwa od 1 maja 2020 r. do 20 czerwca 2020 r. Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi w dniu 20 lipca 2020 r.
Prace konkursowe można przygotować w trzech kategoriach:
1. Wiosna 2020 w domu.
2. Ludzie nadziei.
3. Patriotyzm w czasie pandemii.Zachęcamy do nadsyłania prac konkursowych w jednej, dwu lub wszystkich trzech kategoriach. Każdy Uczestnik konkursu może przesłać tylko jedno zdjęcie w danej kategorii.
Szczegółowy regulamin Konkursu Fotograficznego pn. „KALEJDOSKOP NADZIEI 2020” i link do formularza zgłoszeniowego znajdują się na stronie Stowarzyszenia Nadzieja:
Nadesłała: K. Janowska
75. ROCZNICA WYZWOLENIA KL STUTTHOF – 9 MAJA 2020 r.
Oświadczenie Dyrektora Muzeum Stutthof w Sztutowie Piotra Tarnowskiego.
„ (…) Świat zachorował. Dziś rozsądek i odpowiedzialność nakazują podjąć wszelkie możliwe środki, by owa choroba ustąpiła. 75 lat temu świat również chorował. Jednym z objawów były dymiące kominy krematoriów, również w miejscu wówczas nazywanym Konzentrationslager Stutthof. Tu w imię opętańczej ideologii oddały życie tysiące ludzi, a Ci którzy przeżyli wyszli poranieni niewyobrażalnym cierpieniem. 9 maja, jak co roku mieliśmy przybyć pod Pomnik Walki i Męczeństwa by upamiętnić tych, którzy doświadczyli w tym miejscu niepojętego dla innych zła. Spotykać się w obecności Świadków Historii, ich Rodzin
i innych, którzy przybywają by zrozumieć Stutthof. …”Nasza delegacja szkoły też co roku uczestniczyła w obchodach w Muzeum Stutthof. Niestety w tym roku nie będzie to możliwe, ale myślą i pamięcią jesteśmy w tym dniu razem ze Świadkami Historii. Polecamy też specjalny projekt społeczno – multimedialny #Stutthof75, w którym każdy może wziąć udział (informacja już jest na naszej stronie szkoły).
W Mikoszewie warto odwiedzić miejsce pamięci nad Wisłą, przy promie.
Sztutowo, Mikoszewo, Świbno, Cedry Małe, Cedry Wielkie, Pruszcz Gdański, Kolbudy… - tak przebiegała trasa pierwszej ewakuacji więźniów z hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof. Trasa tragicznego marszu śmierci. W styczniu 1945r. ożyła w sercach więźniów nadzieja na wyzwolenie, lecz nikt z nich nie przewidywał, że skutki będą tak przerażające. Ustawieni
w pięciu kolumnach, głodni i słabi, zmuszeni byli iść wiele kilometrów dziennie. Mimo tego, że w każdej kolumnie maszerowały tysiące więźniów, to dla każdego była to samotna droga i walka o własne życie. Wielu z nich nigdy nie dotarła do celu. Podobną nadzieją musieli żyć ci, których w kwietniu 1945r. na mocy rozkazu o ewakuacji wyprowadzono poza mury obozowe. Pognano ich pospiesznie w kierunku zachodnim, aby zdążyć przed zbliżającą się armią radziecką.
W tych ostatnich dniach kwietnia w „rejs śmierci” wyruszyło ok. 4,4 tys. więźniów Stutthofu.Gdy piechotą lub ściśnięci w wagonach kolejki wąskotorowej dotarli do Wisły w Mikoszewie (ówczesnym Nickelswalde), załadowano ich na barki, które miały drogą morską dowieźć ich na terytorium III Rzeszy. Załadunek odbywał się w strasznym pośpiechu. Najsłabsi więźniowie nie mogli przejść po wąskich kładkach i wpadali do wody, skąd nikt nie próbował ich wyciągnąć. Ich ciała znalazły w wodzie swój grób.
Tylko połowa więźniów ewakuowanych drogą morską przeżyła rejs. Wielu z nich zmarło już po wyzwoleniu.
Hołdem dla tych, którzy ponieśli tak tragiczną śmierć, jest stojący nad brzegiem Wisły kamień. Symbol szacunku i jednocześnie podziwu dla wszystkich więźniów ewakuowanych w 1945 roku. Ciężko sobie wyobrazić, jakim trudom musieli sprostać i jak wielka musiała być ich wola walki. Większość z nich nie doczekała się swojego grobu. To miejsce to grób ich wszystkich.
8 maja 1997 roku Szkoła w Mikoszewie, zważając na historię, jaką mieści on w sobie, przyjęła obelisk jako zabytek szkolny. Od tego czasu naszym obowiązkiem jest opieka nad nim i pielęgnowanie jego wartości historycznych. My uczniowie, jako mieszkańcy miejsca tych okrutnych zdarzeń, często mijamy ten pomnik, spacerujemy trasą, która dla wielu była ostatnią w życiu. Mikoszewski obelisk stanowi miejsce pamięci.
Nadesłała: J. Czubińska
Klasa 4 prezentuje najcenniejsze miejsca w okolicy
Najciekawsze obiekty przyrodnicze i stworzone przez człowieka, które znajdują się w naszej okolicy w postaci pięknych plakatów.
Nadesłała: A. Sokołowska
Recycling w praktyce
Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Ziemi ogłosił konkurs na najciekawsze prace recyclingowe - wyszło wspaniale!
Nadesłała: A. Watkowska
Zarządzenie Dyrektora Szkoły
Mikoszewo, 05.05.2020 r.
Zarządzenie nr 4/2020
Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie w sprawie otwarcia przedszkola od dnia 06.05.2020 r.
W związku z umożliwieniem otwierania przedszkoli od dnia 06.05.2020 r. w ramach II etapu znoszenia obostrzeń w czasie pandemii, na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. z 2003 r. nr 6 poz. 69 ze zm.) - § 18, po uzyskaniu zgody OP, a także informacji Rodziców o nie posyłaniu dzieci do przedszkola od dnia 06.05.2020 r. zarządzam dalsze zawieszenie działalności oddziału przedszkolnego do odwołania.
Dyrektor
Katarzyna Janowska
Komunikat Wójta Gminy Stegna
WÓJT GMINY STEGNY INFORMUJĘ, IŻ NA NA PODSTAWIE UZYSKANYCH INFORMACJI TJ.BRAKIEM MOŻLIWOŚCI SPEŁNIENIA WSZYSTKICH WYTYCZNYCH NIEZBĘDNYCH DO OTWARCIA PRZEDSZKOLI, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I ŻŁOBKA W GMINIE STEGNA PLACÓWKI TE POZOSTAJĄ OD 6 MAJA 2020, NADAL ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA.
Nadesłała: I. Kamińska
Transgraniczny konkurs plastyczny dla uczniów klas 6,7 i 8 szkół podstawowych „Ekologia bez granic”
Z okazji Światowego Dnia Ziemi organizatorzy Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja, ogłaszają konkurs plastyczny dla uczniów klas 6,7 i 8 szkół podstawowych na najciekawszy rysunek związany z tytułem konkursu "Ekologia bez granic" i jego celami.
Konkurs trwa do 20 maja br. Zgłoszenie do konkursu polega na przygotowaniu i przesłaniu pracy plastycznej wraz z hasłem oraz wypełnionym formularzem rejestracyjnym i zgodą rodziców/opiekunów prawnych na przetwarzanie danych osobowych dziecka.
Szczegóły pod linkiem:
https://www.plru.eu/pl/aktualnosci/545,Transgraniczny-konkurs-plastyczny-dla-uczniow-klas-6-7-i-8-szkol-podstawowych-Ekologia-bez-granicNadesłała: A. Sokołowska
Klasa III pomaga psiakom ze schroniska
Mimo majowych świąt nie zapomnieliśmy o potrzebujących. W tym miesiącu to Schronisko dla psów w Nowym Dworze Gdańskim. Uczniowie klasy III SP im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie z Wychowawczynią Panią Moniką Cichosz zebrali karmę dla zwierząt i przekazali na ręce Prezesa Nowodworskiego Stowarzyszenia Iskierka Pana Jarosława Dywizjusza. To, choć wydawać się może "smutne" miejsce, jest czyściutki,m schludnym i bardzo zadbanym kawałeczkiem Polski- dzięki pracy Stowarzyszenia i licznych Wolontariuszy- jak podkreśla Prezes. Świetna robota i piękna atmosfera dobroci i miłości. Polecam uwadze List "Nasze pisaki marzą..."
Nadesłała: K. Janowska
Podziel się historią
Kalendarz
- lip
- 04
- Termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasist
- 04.07.
- Inne wydarzenie
- cze
- 27
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego
- 27.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 19
- Boże Ciało
- 19.06.
- Święto
- maj
- 15
- Egzamin ósmoklasisty - język obcy
- 15.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 14
- Egzamin ósmoklasisty - matematyka
- 14.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty - język polski
- 13.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 01
- Przerwa świąt majowych
- 01.-04.05.
- Przerwa świąteczna
- kwi
- 17
- Przerwa wielkanocna
- 17.-22.04.
- Przerwa świąteczna
- lut
- 17
- Ferie zimowe
- 17.02.-02.03.
- Dzień wolny