• "Prawidłowa segregacja odpadów"

          • Rozstrzygnięty został ekologiczny konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminę Stegna na temat  „Prawidłowej segregacji odpadów". W eliminacjach szkolnych wytypowano prace:

            W grupie uczniów młodszych  laureatami zostali:  

            Im Antoni Pawłowski kl. II

            IIm Ida Sokołowska kl. III

            IIIm Gabriela Tołczyk kl. II

             

            W grupie uczniów starszych:

            Im Marcin Uler kl. IV

            IIm Urszula Lewicka kl. VII

            IIIm Oliwia Skocz kl. VII

            wyróżnienie Wiktoria Watkowska kl. VI    

             

            Przeczytaj więcej i obejrzyj prace uczniów: Prawidlowa_segregacja_odpadow.docx

            Nadesłała: K. Janowska

          • Szkolne akwarium

          • Dzięki uprzejmości Pani Marii Uler do naszego szkolnego akwarium dołączyli nowi mieszkańcy. To wielka przyjemność móc wspólnie z uczniami obserwować ryby, omawiać ich budowę i zachowanie.

            Serdecznie dziękujemy.

            Nadesłała: A. Sokołowska

          • Koncert Anny Wyszkoni

          • Dnia 22.11.2019r., nasi uczniowie z klas VII i VIII, mieli możliwości wzięcia udziału w koncercie Anny Wyszkoni, w ramach programu profilaktycznego "NIEĆPAM 2019".

            Jednemu z uczniów udało się dostać za kulisy i zdobyć zdjęcie i autograf z Anną Wyszkoni.

            Nadesłała: M. Pruchno

          • Mali Detektywi

          • "Mali Detektywi" to tytuł projektu realizowanego z fundacją Uniwersytet Dzieci, w którym biorą udział uczniowie I klasy. 

            Na niezwykle ciekawych zajęciach wcielamy się w detektywów i szukamy odpowiedzi na frapujące pytania: "Czy można uczyć się szybciej?", "Jak trenować myślenie?", "Jak tropić zwierzęta?", "Ile jest kolorów?"... Szukając odpowiedzi wiele się uczymy, tworzymy, eksperymentujemy i bawimy. Poznajemy dużo nowych słów, nazw i zjawisk na wiele różnych sposobów. Jednym zdaniem - poznajemy świat wokół nas w interesujący sposób :-)

            Nadesłała: M. Natkańska

          • Zdrowe Piątki

          • Od dziś w naszej szkole odbywają się Zdrowe Piątki. Samorząd Uczniowski wraz z pedagogiem szkolnym przygotowuje owocowo-warzywne przekąski dla wszystkich uczniów. Już dziś mieliśmy okazję zażyć troszkę witamin. Było zdrowo, kolorowo i smacznie.

            Nadesłała: I. Kamińska

          • 21 listopada - Dzień Życzliwości

          • Samorząd Uczniowski już przy wejściu obdarował każdego radosnym akcentem - uśmiech, gwiazdka, serduszko - cały dzień będzie towarzyszyć wszystkim.

            Dzieci ne świetlicy wspólnie wykonały Drzewo Życzliwości.

            Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek za który serdecznie dziękujemy!

            Nadesłała: A. Sokołowska

          • Wycieczka do Gdańska klas III-VII

          • Dnia 20.11.2019r. uczniowie klas  III-VII wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Podobnie, jak dzień wcześniej nasi młodsi koledzy i koleżanki, odwiedziliśmy Operę Bałtycką, mając rzadką okazję zwiedzić "od kulis" wyjątkowe miejsce, jakim jest opera. Uczniowie dowiedzieli się, między innymi kto jest odpowiedzialny za przygotowanie spektaklu, ale również zajrzeli do garderoby aktorów czy charakteryzatorni.  Niezwykłym doświadczeniem było obserwowanie próby tancerzy baletu. Następnym punktem wycieczki było odwiedzenie Galerii Starych Zabawek. Przenieśliśmy się do lat 50. - 80. ubiegłego wieku, skąd pochodzą zabawki kolekcjonera, prawdziwego pasjonaty pana Wojciecha Szymańskiego. Który to, w bardzo ciekawy sposób opowiedział nie tylko o swojej imponującej kolekcji, ale również podzielił się ciekawostkami na temat gromadzenia i poszukiwania prawdziwych "perełek" znajdujących się w jego galerii.

            Nadesłała: M. Cichosz

          • Wycieczka do Gdańska klas 0-II

          • 19.11.2019 najmłodsi uczniowie naszej szkoły (0-I-II) mieli niesamowitą sposobność obejrzeć Operę Bałtycką od kulis. Najpierw byliśmy w foyer,by po chwili znaleźć się na widowni,z której było widać scenę i pracujących na niej Panów od scenografii. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska orkiestron,posłuchać,jak ważny jest inspicjent oraz dyrygent. Dotarliśmy do miejsc,do ktorych na co dzień mają dostęp tylko pracownicy Opery. Zobaczyliśmy kieszenie sceniczne,skąd labiryntem korytarzy udaliśmy się do charakteryzatorni,magazynu kostiumów,a na koniec do sali baletowej. Mogliśmy przymierzyć niektóre części kostiumów, poćwiczyć figury baletowe. To była świetna lekcja! Występ w Operze to składowa pracy wielu ludzi,ogromnego wysiłku,ale przede wszystkim serca. Jesteśmy pełni podziwu! Po bardzo ciekawej wycieczce po Operze, "odpoczęliśmy" trochę w Loopys' World,by następnie zmęczeni,ale szczęśliwy wrócić do domu.

            Nadesłała: M. Kleniewska

        • Gratulacje
          • Gratulacje

          • Mikoszewo, 20.11.2019 r.

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie składa gratulacje Pani Kindze Rutkowskiej nauczycielce chemii  i uczniowi klasy 8 Juliuszowi Heinzel za zakwalifikowanie się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Kuratoryjnego Konkursu z Chemii.

             Kolejny etap - rejonowy już 07.01.2019 r.

            Trzymamy kciuki.

            Katarzyna Janowska

          • „English Binds People Together”

          • W tym roku szkolnym uczniowie VIII klasy przystąpili do ogólnopolskiego projektu „English Binds People Together”, którego koordynatorem jest p. Małgorzata Złocińska ze Szkoły Podstawowej w Rychliku. Projekt trwa od 1.10. 2019 do 30.05. 2020 r. W jego ramach uczniowie piszą do siebie e-maile na zadany, najczęściej egzaminacyjny, temat. Uczestnicy wybrali sobie lub zostali wybrani przez kolegów do wymiany e-maili. Naszymi partnerami są uczniowie ze szkoły w Wojsławicach, Człuchowie i Skawinki. Pierwsze zadania już za nami. Pisaliśmy list o sobie, swoich zainteresowaniach, upodobaniach i miejscu zamieszkania. W listopadzie należało napisać e-maila dotyczącego wynajmu mieszkania. Wszyscy sobie świetnie poradzili. Myślę, że taki trening pomoże uczestnikom nie tylko w napisaniu e-maila na egzaminie ósmoklasisty, ale przede wszystkim będzie przydatny w kształceniu umiejętności życiowych.

            Nadesłała: K. Zalewska

          • Asy internetu

          • Po ekscytujacym CodeWeek przystąpiliśmy do kolejnego ciekawego projektu: Asy internetu. Aby w pełni korzystać z zalet internetu, dzieci powinny umieć podejmować mądre decyzje. Dzięki programowi Asy Internetu poznają podstawy bezpieczeństwa i udziału w społeczności internetowej, by bez obaw poruszać się po świecie online. Materiały opracowane przez Google we współpracy z organizacją iKeepSafe są wykorzystywane na zajęciach informatyki.

            Szczególnie ciekawym dodatkiem do projektu okazała się gra Interlandia opierająca się na głównych założeniach programu: Rozsądek-Uwazność-Siła-Życzliwość-Odwaga, z radością zagrali w nią i młodsi i starsi uczniowie.

            ASY_internetu.pdf

            Zachęcam także Rodziców do zapoznania się z Poradnikiem dla rodziny, opracowanym w ramach projektu:

            ASY_Poradnik_dla_rodziny.pdf

            Nadesłała: A. Sokołowska

          • Bogactwa naturalne

          • Klasa II miała okazję poszerzyć swoją wiedzę dot. skarbów ziemi. Po krótkiej projekcji na temat m.in. węgla, soli, kredy i piasku uczniowie bez problemu odróżnili owe surowce. Dodatkowo wykonaliśmy doświadczenie mające na celu pokazanie, jak się pozyskuje sól poprzez krystalizację. Słoiczki ze słoną wodą i patyczkami z wełną stoją w ciepłym miejscu, ciekawe czy za dwa tygodnie woda odparuje? Posumowaniem lekcji było malowanie węglem - pejzaże są naprawdę cudne, a kolorystyka węgla nadała im jeszcze większego charakteru.

            Nadesłała: M. Kleniewska

          • Jesienne recytowanie

          • W klasie I rozbrzmiewał jesienny wiersz Heleny Bechlerowej "Parasole". Dzieciaki starały się mówić tak, aby inni chcieli słuchać. Były też jesienne atrybuty. Temat "Nocne zwierzęta" zaowocowały sówkami, które teraz przyozdobią nasze okna, a albumy z polskimi pejzażami inspirowały do dziecięcego malarstwa.

            Nadesłała: M. Natkańska

          • Jesienne tworzenie

          • Jesień - jak mówią dzieci - jest piękna, a jednocześnie ponura. Wszystko za oknem może być kolorowe, ale też szare, deszczowe. Ta różnorodność jesieni daje nam duże pole do tworzenie. Uczniowie klasy II na lekcjach plastyki  bardzo lubią obcować z wielością środków przekazu. Tworzyliśmy np. kwiaty z liści klonu w wazonach ozdabianych plasteliną, papierowe grzyby, lampiony malowane farbami, jesienne drzewa z bibuły. Ponadto, suszyliśmy dary sadu - suszone jabłka są pyszne! Udało nam się również posadzić szyszki - ciekawe czy wyrosną sosenki? :)

            Nadesłała: M. Kleniewska

          • Jesienny wf w parku

          • Klasa II korzystając z pięknej jesiennej pogody wybrała się na w-f do pobliskiego parku. Zabawy nie było końca. Oprócz tradycyjnej huśtawki, wspinaczki, bujaków, skorzystaliśmy też z siłowni zewnętrznej. Trochę wysiłku dobrze nam zrobiło. Warto jest ćwiczyć na świeżym powietrzu i pamiętajmy - ''w zdrowym ciele, zdrowy duch".

            Nadesłała: M. Kleniewska

          • Lekcje ze słodziakami

          • Gdy już wykonaliśmy sylwety Słodziaków, zaprosiliśmy ich na naszą lekcję. Każdy opowiadał o swoim ulubieńcu, układaliśmy modele zdań o Słodziakach, a także rozmawialiśmy o szeroko rozumianej EKOLOGII.

            Nadesłała:M. Natkańska

            Także Uczniowie klasy II zaangażowali się w akcję organizowaną przez sieć sklepów Biedronka dot. wspierania czytelnictwa wśród dzieci. W klasie wykonaliśmy papierowe słodziaki, na świetlicy magiczne drzewo słodziaków, a wszystko udało się połączyć podczas Dnia Głośnego Czytania. Zaproszeni Goście (przedstawiciele służb mundurowych) przybliżyli nam historie niektórych słodziaków i sprawili, że na kilka chwil przenieśliśmy się na polanę słodziaków i przeżyliśmy z nimi wspaniałe przygody.

            Nadesłała: M. Kleniewska

          • Czytam z klasą lekturki spod chmurki

          • Klasa II bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie czytelniczym "Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Na początku wykonaliśmy plastelinowe czytusie, które będą nam towarzyszyć i wspierać podczas nabywania nowych wiadomości, szczególnie w trakcie rozwijania zainteresowania czytaniem. Mamy już za sobą realizację I modułu - wybraliśmy książkę "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Dzieci były bardzo zainteresowane wydarzeniami przedstawionymi w lekturze, z chęcią opowiadały o ulubionych bohaterach. Czytaliśmy sobie niektóre fragmenty na lekcji, uzupełniliśmy swoje lekturniki. Ponadto, wykonaliśmy skarpetkowe zakładki do książek oraz wspólny plakat zachęcający do przeczytania lektury. Bo naprawdę warto czytać!

            Nadesłała: M. Kleniewska

          • IV Otwarte Mistrzostwa Gminy w Pływaniu

          • W dn. 16.11.2019 na basenie Fala w Stegnie odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Gminy w Pływaniu. Reprezentowała nas 10 osobowa ekipa pływaków. Wszyscy zaprezentowali się fantastycznie, wróciliśmy  6 medalistami:

                                                 I m Franciszek Zegarowski     rocznik 2012

                                                 I m Grzegorz Watkowski          rocznik 2011

                                                 III m Antoni Zegarowski           rocznik 2011

                                                 III m Wiktoria Watkowska         rocznik 2007

                                                 III m Jan Vanhoof                     rocznik 2007

                                                 III m Tadeusz Szwagrzyk          rocznik 2005

            wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zajętych miejsc, oraz pobicia swoich życiowych rekordów.

            Nadesłała: A. Watkowska

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie
      • katarzyna.janowska@spmikoszewo.eu (dyrektor)
      • spmikoszewo@stegna.pl (szkoła/sekretariat)
      • 55 247 88 16
      • Mikoszewo, ul. Gdańska 29, 82-103 Stegna
        Poland
      • 579-22-63-018
      • 191852901
      • /SPMikoszewo/SkrytkaESP
      • AE:PL-83183-12032-IHFEG-27
  • Galeria zdjęć

      brak danych