• Sprzątanie Świata za nami

• 28 września odbyła sie w naszej szkole akcja Sprzątania Świata - naszej okolicy.
            Dzień rozpoczęła Pani Jolanta Bulak - pracownik PK Mierzeja Wiślana - przeprowadzając wykład na temat środowiska najbliższej okolicy i zagrożeń jakie ze sobą niosą śmieci.
            Podzieliliśmy się na 4 grupy i wyposażeni w rękawiczki i worki - ruszyliśmy w teren do wyznaczonych na mapach rejonów Mikoszewa.
            Każda grupa miała ręce pełne pracy, worki szybko się zapełniły śmieciami. Największe "znalezisko" czekało na nas nad Wisłą - ktoś sobie tam zrobił nielegalne wysypisko śmieci.
            Po powrocie do szkoły czekała na nas niespodzianka w postaci integracyjnego ogniska z kiełbaskami.
            Kolejnym elementem dzisiejszego dnia było wykonanie przez zespoły klasowe plakatów na temat zanieczyszczeń w lokalnym środowisku.

Wszyscy uczniowie pięknie się spisali, za co zostali nagrodzeni szóstkami z aktywnosci przedmiotowej z biologii i z przyrody. Dziękuję za wykład Pani Joli, Radzie Rodziców za niespodziankę z ogniskiem i Pani Dyrektor za pomoc w organizacji Dnia Ziemi.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

• W piątek 25 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków, który obchodzony jest 26 września.  Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować. W tym dniu na wszystkich uczniów czekało wiele ciekawych punktów programu, miedzy innymi: prezentacje poszczególnych klas, dotyczące krajów europejskich oraz ciekawostek językowych, scenki rodzajowe – drama, a wszystko to przeplatane piosenkami i tańcem. Na zakończenie wszyscy mogliśmy skosztować potraw m.in. z Francji, Grecji, Wlk. Brytanii, Niemiec i Włoch – przygotowanych przez uczniów i rodziców. Za co serdecznie DZIĘKUJEMY. Mniam, mniam było smacznie.

A w korytarzu szkolnym można podziwiać, przygotowane przez uczniów, kolorowe gazetki, które w ciekawy sposób ukazują najważniejsze wiadomości i ciekawostki dotyczące poszczególnych państw oraz przysłowia i idiomy.

K. Zalewska

• KOMUNIKAT: Odwołanie Biegu Pamięci

• Szanowni Państwo,

Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju Muzeum Stutthof w Sztutowie, mając na względzie bezpieczeństwo  uczestników, zmuszone jest zrezygnować z organizacji tegorocznego XXV Biegu Pamięci.

Mam nadzieję, że w następnym roku bez przeszkód będziemy mogli współpracować przy organizacji tej imprezy.

Będę wdzięczna za przekazanie powyższej informacji do szkół, które uczestniczą w biegu.

Pozdrawiam,

Danka Ochocka

Muzeum Stutthof w Sztutowie

ul. Muzealna 6

82-110 Sztutowo

tel. 552478353 wew.235

• Oferta GOK

• Zapraszamy do zapoznania się z ofertą GOK.

Paulina Fortas

Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie ul. Gdańska 60

82-103 Stegna

Tel. 55 247 82-92

• Adopcja serce

• Za nami pierwsza comiesięczna zbiórka dla Colinsa w ramach Adopcji Serce. Zebraliśmy 119 zł.

• Szkolny Turniej Rummikub

• Finał za nami.

Oto zwycięzcy Pierwszego Turnieju Rummikub w naszej szkole:

Oliwier Demidiuk

Piotr Serkiz

Michalina Winowiecka.

W ramach Turnieju Rummikub w naszej szkole odbył się tez Mały Turniej klas 1-3. Zwyciężczynią została Milena Stęplewska klasa 3, drugie miejsce zajął Nataniel Natkański z klasy 2.

Serdeczne gratulacje dla wszyskich, którzy zmierzyli się w turnieju.

Już 16 października będą reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub. Trzymamy kciuki za naszą reprezentacje: Michalinę, Oliwierowi i Piotra w Mistrzostwach Polskich Szkół w Rummikub.

• Konkurs: "Portret Jesieni"

• Zapraszamy do udziału i prosimy o rozpropagowanie.

Zapraszamy osoby lubiące jesień i jej kolory.  Utrwalcie piękno tej pory

roku w kadrze aparatu fotograficznego. Jesteśmy ciekawi jakie miejsca

zostaną uchwycone na Waszych zdjęciach.

Prace prosimy przysyłać od 1.09 do 30.11.2020r. na nasz adres mailowy

zastow@wck-wawer.pl. Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem

zgody na jego bezpłatną publikację.

Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę, opisaną w następujący

sposób: imię i nazwisko, wiek,  tytuł oraz telefon kontaktowy.

Nagrodzone zdjęcia zamieścimy w galerii na naszej stronie internetowej i

facebooku. Ponadto zostaną   zaprezentowane w „Galerii na płocie”.

Dla autorów najlepszych zdjęć  przewidziane są nagrody.

Jesień powoli nabiera barw, a my czekamy na Wasze zdjęcia.

W załączeniu regulamin.

Pozdrawiam,

Olga Grądzka

• Turniej Szkolnego Rummikub

• Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie Turnieju Szkolnego Rummikub. Osoby zakwalifikowane do finału to:

Franciszek Vanhoff

Oliwier Demidiuk

Wiktoria Watkowska

Winowiecka Michalina

Aleksander Małkuszewski

Piotr Serkiz

Kacper Ciach

Natkański Gabriel

Gorąco gratujemy i trzymamy kciuki za jutro. Przypominamy, że rozdanie nagród w piątek.

Wyłoniona trójka będzie reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Polski.

B. Stęplewska

• Wybory przewodniczącego Samorzadu Uczniowskiego

• W dniu 23.09 odbyły się wybory do SU. Największą liczbę głosów otrzymała Wiktoria Watkowska, została przewodniczącą SU. Tuż za nią uplasował się Kacper Urbański i został zastępcą przewodniczącej. Dziękuję wszystkim kandydatom za kampanię wyborczą i chęci do działania, a klasie VIII za przeprowadzenie wyborów.

A. Watkowska

• Zabawy z językiem polskim

• Zabawy z językiem polskim - życzymy, pozdrawiamy - klasa 4.

Tworzymy komiksy na podstawie "Przyjaciół" Adam Mickiewicza - klasa 4 i 5.

J. Czubińska