• Mikołajki 2020

• Orszak Świętego Mikołaja wyruszył z prezentami za dnia, a już prawie nocą odwiedził ostatnie dzieci z naszej szkoły.

Był w Mikoszewie, Drewnicy, Izbiskach, Dworku, Jantarze Leśniczówce, Jantarze, Junoszynie i w Sztutowie.

Mikołajowi towarzyszyli: Śnieżynki, Choinka i Renifer. Przy dźwiękach dzwonków i świątecznej muzyki rozwieźli wszystkim uczniom naszej szkoły i wszystkim przedszkolakom naszego przedszkola prezenty.

Pamiętajcie, Mikołaj na pewno wróci 🎅🤶🧑‍🎄🎅🤶

B.Stęplewska

• Spotkanie on-line z psychologiem

• „Wpływ placówki opiekuńczej i edukacyjnej na rozwój dziecka”

psycholog Wojciech Chodorowicz

W dniu 08.12.2020 r. dla Rodziców dzieci z Oddziałów przedszkolnych w SP im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie oraz Nauczycieli przeprowadzone zostało spotkanie on-line z psychologiem przedszkolnym pod powyższym tytułem. Specjalista wykazał zalety uczestnictwa dzieci w zorganizowanym procesie rozwoju dziecka podając wyniki badań naukowych. W badaniach tych oceniano min: uzyskiwane oceny szkolne w dalszej edukacji; poczucie więzi; zaangażowanie w naukę; zaangażowanie w aktywność fizyczną; wzrost i wagę, a także skłonność do używania narkotyków i alkoholu … . Uczestnicy ocenili spotkanie jako bardzo cenne.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w styczniu.

Dyrektor Katarzyna Janowska

• II etap Jestem Integralną Częścią Przyrody

• Za nami II etap, trójka uczniów wykonała piękne prace projektowe. Należało wybrać 2 drzewa z okolicy, zrobić im zdjęcia i uzasadnić, dlaczego akurat one powinny pretendować to rangi pomnika przyrody.

Z zadaniem poradziliście sobie wspaniale, gratuluję!
            Cała trójka przechodzi do III etapu finałowego, który będzie w formie on-line, odbędzie się 10 grudnia.

• Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu MULTITEST  2020-2021
          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu MULTITEST 2020-2021

• W tym roku szkolnym konkurs MULTITEST został przeprowadzony w ramach 4 przedmiotów:
            - biologia 5 uczniów (opiekun: A. Sokołowska),
            - przyroda 4 uczniów (opiekun: A. Sokołowska),
            - geografia 4 uczniów (opiekun A. Watkowska),
            - język polski 15 uczniów (opiekun J. Czubińska).

Serdecznie gratulacje składamy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w testach.
            Na szczególne wyróżnienie zasługują:

Franciszek Vanhoof        10 miejsce w Polsce  (dyplom laureata)  BIOLOGIA

Ida Sokołowska                14 miejsce w Polsce  (dyplom wyróżnienia)  JĘZYK POLSKI

Szymon Kulik                    15 miejsce w Polsce  (dyplom wyróżnienia)   BIOLOGIA

Gabriel Natkański                  16 miejsce w Polsce   (dyplom uznania)   BIOLOGIA

Aleksander Małkuszewski    18 miejsce w Polsce    (dyplom uznania)   JĘZYK POLSKI

Aleksander Małkuszewski    20 miejsce w Polsce    (dyplom uznania)   PRZYRODA

Franciszek Vanhoof               20 miejsce w Polsce    (dyplom uznania)   JĘZYK POLSKI

• Mikołajkowe pozdrowienia

• Mikołajkowe Życzenia !

Już Mikołaj grzeje sanie,

czego pragniesz -niech się stanie !

Każde z marzeń skrytych w głębi ,

Mikołajek może spełnić .

Całej społeczności szkolnej cudnych Mikołajek życzy 2 klasa

M. Natkańska

• Zajęcia sportowe

• W malutkim gronie ale ćwiczymy. Zajęcia sportowe dla uczniów SP w Mikoszewie z tytułu sport po 16 tej.

Zajęcia sportowe kl.1-3 w SP w Mikoszewie. Zapraszam chętne osoby do zgłaszania się. Pracujemy w trybie sanitarnym grupy do 5 osób. PONIEDZIAŁKI WTORKI godz. 16.00- 17.30.

A. Watkowska

• Andrzejki

• Noc ANDRZEJKOWA jest wpanialą okazją do zabawy. To cudowna, magiczna i jedyna taka noc w roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia ze swojego niepowtarzalnego ANDZREJKOWEGO wieczoru! Zapraszamy Was do szkoły po odbiór słodkiego upominku.

B. Wyrzykowska i A. Lerwitz

• Pozytywny Kalendarz na 01.XII

• Pozytywny Kalendarz Szkoły Podstawowej w Mikoszewie
            W oczekiwaniu na święta pomoże nam Pozytywny Kalendarz. Znajdują się na nim 24 pozytywne przekazy. Zadanie na 01 grudnia: to będzie właśnie pierwsze zadanie.

B. Wyrzykowska

• Jestem Integralną Częścią Przyrody - etap szkolny

• Serdecznie gartuluję uczniom, którzy wzięli udział w X edycji Konkursu Jestem Integralną Częścią Przyrody - organizowanego przez PK Mierzeja Wiślana.

1.Jan Vanhoof (klasa 8) zdobył 14/15 punktów – II etap

2.Aleksander Małkuszewski (klasa 4) zdobył 9/15 - II etap

3.Franciszek Vanhoof (klasa 5) zdobył 9/15 - II etap

4.Ida Sokołowska (klasa 4) zdobyła 8/15

5.Wiktoria Watkowska (klasa 7) zdobyła 7/15

Gratuluję wyłonionej trójce i życzę powodzenia w II i III etapie konkursu!

• Gry EDB

• Ósma klasa na EDB projektowała planszówki na temat pierwszej pomocy przedmedycznej, sądzę, że fajnie będzie w nie zagrać podczas lekcji - stworzyliście ciekawe pomoce dydaktyczne.