Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie
Razem Wygrajmy Wrażliwość
Nasza Szkoła przystąpiła do projektu Razem Wygrajmy Wrażliwość. To ogólnopolski projekt, który stawia na budowanie relacji opartych na szacunku i zrozumieniu różnorodności, którego misją jest przyczynianie się do kreowania bardziej otwartego i wspierającego środowiska dla osób z zespołem Downa oraz promowanie wartość empatii wśród dzieci i młodzieży. Naszej szkole została przydzielona dziewczynka, Maja lat 8 z Elbląga. Obecnie jesteśmy na etapie powitania i poznania się z Mają.
Nadesłała:
K.Zalewska
Spotkania z przyrodą
Dzięki uprzejmości pracowników PK Mierzeja Wiślana 18 listopada nasi uczniowie spędzili czas w lesie i na plaży biorąc udział w warsztatach przyrodniczych.
Przedszkolaki i klasy 1-3 zrealizowały temat Ptaki w lesie. Omówiono znaczenie ochrony ptaków i ich siedlisk. Scharakteryzowano gatunki leśne - krótkie opowiastki o ptakach. Ćwiczono rozpoznawanie ptaków po głosach. Opowiadano na temat dokarmiania ptaków - kiedy to robić i czym nie wolno.Uczniowie kas starszych 4-8 Zrealizowali tematy:
Obserwacja i rozpoznawanie po głosach ptaków leśnych, morskich i nadmorskich.
Posługiwanie się w oznaczaniu ptaków lornetką, lunetą, aplikacją BirdNet
Poznano ekosystem wydmy i ekosystemy pobrzeży oraz lasu.Nadesłała:
A.Sokołowska
Tenis Stołowy - Igrzyska Dzieci
19.11 w Kmiecinie odbył się Półfinał Wojewódzki w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci. Nasza reprezentacja w składzie: Kacper Kisiel, Franciszek Zegarowski i Szymon Wierzchowski zdobyli drugie miejsce i wrócili ze srebrnymi krążkami na szyjach. Gratulacje.!!!
Nadesłała:
A.WatkowskaW dniu 13.11 nasza drużyna w składzie : Kacper Kisiel, Franciszek Zegarowski i Szymon Wierzchowski mieli okazję rywalizować z najlepszymi zespołami z powiatu w Igrzyskach Dzieci w ramach Mistrzostw Powiatu w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 9 drużyn a nasi reprezentanci wywalczyli 1 miejsce i awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się już 19.11. Trzymajcie kciuki. Wielkie gratulacje dla medalistów i wszystkich drużyn.
Nadesłała:
A.Watkowska14.11.2024 nasza reprezentacja w składzie Antoni Zegarowski, Grzegorz Watkowski i Remigiusz Danelski mieli okazję rywalizować z najlepszymi zawodnikami z powiatu w grze w tenisa stołowego w ramach Igrzysk Młodzieży. W eliminacjach do finału trafiliśmy na zespół z Kmiecina, który udało nam się pokonać 3:0 oraz bardzo dobrze grających chłopców ze szkoły w Stegnie. Im niestety ulegliśmy i ostatecznie po zaciętym pojedynku z reprezentacją z Tujska zajęliśmy 5 miejsce. Serdeczne gratulacje dla wszystkich startujących, a szczególne dla naszych tenisistów za godne reprezentowanie szkoły.
Nadesłała:
A.Watkowska
Poznajemy nasze zwierzaki - zawód hodowca psów
Ostatnim razem mama Róży, Pani Elwira, opowiedziała nam o swojej pracy groomera. Tym razem pokazała nam swoją pierwszą hodowlę piesków rasy border collie. Hodowla rasowych piesków nie jest łatwa, a zajmowanie się szczeniakami na co dzień wymaga wiele pracy, uwagi i przede wszystkim - wiedzy.
Uczniowie klasy III mieli możliwość obserwacji piesków, zabawy z nimi oraz szlifowania sztuki zadawania pytań. Dowiedzieliśmy się między innymi, że jak pieski się urodziły miały zaledwie 350 gram i aby udać się do nowego domu muszą mieć przynajmniej 8 tygodni. Pani Elwira pokazała nam rodowód ich mamy - Cindy (Molly). Jej dzieci są bardzo urodziwe o wyjątkowej maści blue-merle (marmurkowej).
Psiakom życzymy dobrych, świadomych domów, a Pani Elwirce i domownikom - radości i satysfakcji z pierwszej hodowli.
BARDZO dziękujemy za fachową wiedzę i gościnę.
Nadesłała:
M.Natkańska3
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15.11.2024 w naszej szkole klasy starsze brały udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Poza tradycyjnym "odpytywaniem" z tabliczki na przerwach, uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności rachunkowe podczas trzech aktywności - "wojna na mnożenie", "mnożenie deptane" oraz "mnożenie w praniu". Dziękuję wszystkim uczniom za udział, pomocnikom za zaangażowanie. Każdy z Was jest Mistrzem Tabliczki Mnożenia :).
Nadesłali:
M.Cichasz
M.Kabza3W najbliższy piątek cała szkoła będzie liczyć, dlatego już dziś powtórz tabliczkę, zapytaj rodziców i sprawdź, czy znają się na mnożeniu tak dobrze, jak Ty!
11 LISTOPADA 2024
Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku uroczysty apel z tej okazji odbył się 13 listopada. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-2-3 przygotowały piękny pokaz.Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów, pieśni patriotyczne w ich wykonaniu oraz specjalnie przygotowane układy taneczne wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój.
4Obchody11 listopada w Mikoszewie.
Nagranie:
M.SokołowskiNadesłała:
I.Mickiewicz
Plakaty teatralne
Zawsze znajdzie się sposób na lekturęw ramach takiej innowacji uczniowie klas 4,5,6 i 8 pracowali na lekcji języka polskiego. Powstały plakaty teatralne dotyczące Balladyny, makiety nor hobbita, mapy Hobbitonu, makiety Placu Broni oraz słynny, lubiany i kolorowy Ambroży Kleks. Brawo za wspaniałe pomysły
Nadesłała:
J.Czubińska11
Malownicza jesień
Uczennice klasy II miały wyjątkową lekcję plastyki w plenerze – w otoczeniu malowniczego jesiennego lasu. Podczas zajęć obserwowały barwy polskiej złotej jesieni, inspirując się różnorodnością kolorów liści, światłem słonecznym przenikającym przez drzewa i spokojem natury. Dzięki temu powstały piękne obrazy, które oddają klimat jesiennego lasu i pokazują ich wrażliwość artystyczną .
Zdjęcie wzięło udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era i uzyskało uznanie jury otrzymując tym samym nagrodę. Gratulujemy !
Nadesłała:
M.Cichosz
Pierwsza pomoc
06 listopada 2024 r. odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy, które miały na celu zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pomocy w nagłych sytuacjach. Dzieci nauczyły się, jak reagować w przypadku omdlenia, zadławienia oraz skaleczeń. Wszyscy ćwiczyli też podstawowe kroki resuscytacji krążeniowo-oddechowej na specjalnych fantomach, co pozwoliło im praktycznie przećwiczyć zdobyte umiejętności. Było dużo pozytywnej energii, a uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, zadając pytania i angażując się w ćwiczenia.
Wf to rownież edukacja zdrowotna. Na lekcjach wychowania fizycznego dziewcząt i u chłopców omówiono zasady udzielania pierwszej pomocy - był wykład, dyskusja i co najważniejsze praktyka.
Nadesłała:
A.Watkowska
III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spotkania ze Sztuką"
W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Spotkania ze Sztuką" zadaniem konkursowym było przedstawienie przez ucznia własnej interpretacji wybranego obrazu Stanisława Wyspiańskiego. Prace na papierze technicznym w formie płaskiej w formacie A2 w dowolnej technice.
Wiktoria Bejnar - uczennica klasy 8, wykonała pracę węglem - interpretację obrazu Stanisława Wyspiańskiego "Śpiący Mietek" - praca została przesłana na etap ogólnopolski, czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za piękną pracę Wiktorii.
Konkurs jest objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny objęły https://niezlasztuka.net/ oraz Onet.
Nadesłała:
A. SokołowskaZapraszam do udziału w konkursie plastycznym.
Tegorocznym zadaniem konkursowym jest przedstawienie przez ucznia własnej interpretacji wybranego obrazu Stanisława Wyspiańskiego. Prace powinny być przygotowane na papierze technicznym w formie płaskiej w formacie A2 w dowolnej technice: ołówek, kredka, flamaster, farba (akwarelowa, olejna, akrylowa), węgiel, wycinanka, itp.
Pracę konkursową należy zgłosić do 4 listopada do szkolnego koordynatora - pani A.Sokołowska. Szkoła prześle wytypowane prace do organizatora konkursu.
Więcej informacji (regulamin, fzałączniki na stronie organizatora):
https://fundacjapge.pl/spotkania-ze-sztukaZapraszam do udziału!
Nadesłała:
A.Sokołowska
Gotuj się na zmiany
"Gotuj się na zmiany" - bierzemy udział w 14 edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego, który został stworzony, by uczyć dzieci dobrych nawyków żywieniowych i niemarnowania jedzenia w duchu zero waste.
Jednym z zagadnień, które są poruszane w ramach programu jest "Dobre odżywianie, mądry ruch" - na ten temat uczniowie klasy 8 i 7 wykonywali plakaty w programie Canva.Nadesłała:
A. Sokołowska8
XIII Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub
25 października w Sztumie miały miejsce XIII Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub. 151 uczniów z 78 szkół z całej Polski rozgrywało aż 14 gier – łącznie rozegrano 392 pasjonujących partii. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali Oliwka z kl. VI oraz Oliwer i Olek z klasy VIII. Cała drużyna pięknie się zaprezentowała zapewniając nam jako szkole wysokie II miejsce. Indywidualnie najwyżej, bo na 6mscu uplasował się Oliwier, następnie Olek na 28mscu oraz Oliwka na 49mscu. Cieszę się,że mogłam być częścią tak wspaniałego wydarzenia. Powodzenia na kolejnych turniejach!
Nadesłała:
M.Cichosz1
XXII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny: Tęczowy Kalendarz
W październiku uczniowie podczas lekcji plastyki wykonywali ilustracje na temat ulubionego miesiąca. 24 października wybrane prace zostały zgłoszone na XXII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny: Tęczowy Kalendarz.
Brawa za kreatywność: Antonina Huszczo (4kl), Liliana LIdak (6kl), Witold Rutowski (6kl), Wiktor Lech (6kl), Kacper Kisiel (6kl), Antoni Zegarowski (7kl), Wiktoria Bejnar (8kl)
Nadesłała:
A.Sokołowska1Zachęcam dzieci do udziału w konkursie plastycznym Tęczowy Kalendarz.
TEMAT: Marzenia, przygody i przeżycia związane ze zmianami pór roku - ilustracja jednego (wybranego) z dwunastu miesięcy roku.Uczestnicy: dzieci w wieku 6-19 lat (uczniowie klas 4-7 wykonują pracę w ramach lekcji plastyki)
Praca na kartce technicznej A3
technika do wyboru (kredki, pastel, farby).
Etap szkolny konkursu trwa do 23 październikaNadesłała:
A.Sokoowska
CYBERZAGROŻENIA
Projekt OSEhero to największy w Polsce projekt edukacyjny dotyczący bezpieczeństwa w internecie. Nasza szkoła kolejny rok uczestniczy w jego realizacji.
Uczniowie klasy 8 opracowali w programie Canva plakaty na temat cyberzagrozeń, prace uczniów trafiły na szkolną gazetkę.Nadesłała:
A.Sokołowska4
Kalendarz
- 2025
- lut
- 17
- Ferie zimowe
- 17.02.-02.03.
- Dzień wolny
- sty
- 06
- Święto Trzech Króli
- 06.01.
- Święto
- 2024
- gru
- 23
- Przerwa bożonarodzeniowa
- 23.12.-05.01.
- Przerwa świąteczna
- lis
- 11
- Narodowe Święto Niepodległości
- 11.11.
- Święto
- lis
- 01
- Dzień Wszystkich Świętych
- 01.11.
- Święto
- paź
- 14
- Dzień Edukacji Narodowej
- 14.10.
- Święto
- wrz
- 02
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024-25
- 02.09.
- Inne wydarzenie