• Światowy Dzień Wody

• W dniu 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, z tej okazji  Wody Polskie RZGW w Gdańsku mają przyjemność zaprosić na  WYJATKOWĄ LEKCJĘ O WODZIE zorganizowaną w ramach programu edukacyjnego  Aktywni Błękitni.  Spektakl adresowany dla uczniów szkół podstawowych.

Emisja Spektaklu zaplanowana została w dniu 22 marca o godzinie 10.00. .Jest to dobry moment, aby przypomnieć nam wszystkim, jak ogromną wartość ma woda i o tym, że trzeba ją szanować. Zachęcamy  do obejrzenia spektaklu  pt. „SPRAWA WODY – Kto ją nam kradnie?”. Będziemy zastanawiać co można zrobić, aby zatrzymać wodę w obiegu, jak powstrzymać  „betonozę”,  czy i jak możemy retencjonować wodę oraz co daje sadzenie zieleni. Jak być Aktywnym Błękitnym  - co możemy zrobić, aby w swoim najbliższym otoczeniu zadbać o wodę.
            Wątek kryminalny spektaklu gwarantuje dobrą zabawę!

link do  transmisji.:

W 2021r obchodzony jest pod hasłem ,,Docenianie wody". Według danych ONZ wody zaczyna brakować w miejscach w których dotychczas jej było pod dostatkiem. Obecnie w ponad 2 mld. ludzi na świecie nie mają dostępu do czystej wody pitnej, problem ten dotyka 100mln mieszkańców Europy.

Klasa VI na lekcji geografii i kl. IV na lekcji j. polskiego wzięła udział w ramach programu edukacyjnego Aktywni Błękitni w spektaklu online pt. Sprawa wody - " Kto ją nam kradnie?"

• 22 marca

• 22 marca to Światowy Dzień osób z Zespołem Downa. Symbolem tego dnia stały się kolorowe skarpetki. Uczniowie SP w Mikoszewie również solidaryzują się z tymi osobami i założyli skarpety najbarwniejsze jakie mieli.

• Spotkanie autorskie

• Uczniowie klasy 2 przy skromnym acz szacownym gronie w osobie Pani dyrektor prezentowali i czytali fragmenty swoich autorskich książek. Jak zauważył nasz gość wśród prezentowanych książek była bajka , poradnik , pamiętnik, książka historyczna , a wszystkie ciekawe i w jakiś sposób bardzo osobiste. W programie był wywiad z autorami , tak więc każde dziecko otrzymało od gościa jedno pytanie , które wymagało myślenia. Na koniec wspólnie celebrowaliśmy to wyjątkowe wydarzenie.

M. Natkańska

• Uwaga - świąteczny wolontariat - podziel się kartką

• Zrób kartkę z okazji Świąt Wielkiej Nocy, przynieś ją do pon. do godz. 15.00 do szkoły, a przyczynisz się do radości osób spędzających czas w szpitalach. Kartki zostaną przekazane przez fundacje Dr. Clown do szpitali dla osób, które w tym czasie nie mogą być ze swoimi bliskimi.

• Europejski Dzień Mózgu

• W środę 18 marca obchodzimy. Celem ustanowienia takiego Dnia jest propagowanie wiedzy i informacji na temat mózgu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę wykonywania badań neurologicznych.

Mózg ludzki - trampolina, z której możemy się odbić w magiczny świat geniuszu.  (Dilip Mukerjea)

Zachęcam do obejrzenia ciekawej prezentacji o mózgu. Dzien_Mozgu.pdf

B. Wyrzykowska

• Mistrzostwa Polski Rummikub

• Oliwier Demidiuk, nasz Mistrz Polski Szkół w Rummikub rozpoczyna zmagania w Mistrzostwach Polski Rummikub (open) - trzymajmy mocno kciuki za niego

Bardzo się cieszymy, że Oliwier nas reprezentuje wśród najlepszych w Polsce (i to głównie dorosłych), ogromnym sukcesem Oliwiera jest udział w Mistrzostwach. Jesteśmy dumni.

B. Stęplewska

• Liczba PI

• Dzisiaj świętowaliśmy Dzień Liczby Pi.

Poznaliśmy jej historię i wiele ciekawostek. Stworzyliśmy Pi-miasta i kolaż z pi-wyrazów. Uczniowie wzięli udział w teleturnieju o liczbie Pi.

B. Stęplewska

• Doradztwo zawodowe online

• 11 marca uczniowie kl. VII i VIII w ramach zajęć z doradztwa zawodowego mięli okazję spotkać się online z uczniami z Technikum Łączności z Gdańska. Starsi koledzy odpowiedzieli im na pytanie dlaczego warto iść do technikum i zapoznali z profilami klas tej szkoły. Dziękujemy

• DZIEŃ KOBIET

• W klasie II

W tym dniu nie mogło zabraknąć kwiatów , pięknych wierszy i laurek. Były też cudne upominki , wspaniały tort z imionami naszych Gwiazdek i prawdziwe kino. A wszystko to , żeby razem w radości celebrować to piękne święto wszystkich kobiet !

M. Natkańska

W klasie IV

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z kl.IV składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim kobietom i kobietkom, chłopcy dostarczyli kwiatki i upominki koleżankom z klasy i przygotowali plakat-niespodziankę,

K. Zalewska

W klasie VI

Chłopcy spisali się na medal. Zorganizowali dla dziewczyn ognisko z prezentami i poczęstunkiem. Zabrali na spacer by obejrzeć zachód słońca i stworzyli cudowną wzruszającą prezentację z wierszami o każdej z dziewcząt. BRAWO, serdeczne podziękowania od dziewczyn z kl. VI i wychowawczyni.

W klasie VII

Z okazji Dnia Kobiet do naszych kobiet tych małych i dużych dotarły upominki od Rady Rodziców i uczniów. Damska część szkoły serdecznie dziękuje mężczyznom :)

B.Stęplewska

• Piękno zimy

• Wyniki wewnątrzszkolnego konkursu fotograficznego pt. "Piękno zimy".

Do rywalizacji o miano najpiękniejszego zdjęcia zgłoszono 16 fotografii. Wybór był bardzo trudny, ale konkurs musiał zostać rozstrzygnięty.

WYNIKI:

• I m. Oliwia Pawłowska
            • II m. Milena Stęplewska
            • III m. Grzegorz Watkowski

wyróżnienia: Tomasz Damski i Nataniel Natkański.

Serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną rozdane po powrocie uczniów do szkoły.

• Projekt o Bałtyku

• W dn 1-3.03 uczniowie klasy VI SP w Mikoszewie wzięli udział w ciekawym projekcie o Bałtyku. Był to program majacy na celu promocję polskiego rybołówstwa oraz edukację na temat naszego M. Bałtyckiego, ryb w nim żyjących, a także zasad zdrowego odżywiania. Uczniowie w końcowym teście projektu wykazali się dużą wiedzą z zakresu przeprowadzonych tematów, wykonali takze piekne plakaty a teraz czekają na zasłużone nagrody od organizatora. Na pewno się nimi pochwalimy.