Wiosennie, całą społeczność szkolną, pozdrawia II klasa - Gabrysia i Milenka, Antoni Z. i Antoni P., Kacper i Adaś oraz Hubert. Do zobaczenia w szkole!!!
Nadełała: M. Natkańsa
Wiosennie, całą społeczność szkolną, pozdrawia II klasa - Gabrysia i Milenka, Antoni Z. i Antoni P., Kacper i Adaś oraz Hubert. Do zobaczenia w szkole!!!
Nadełała: M. Natkańsa
Od 50 lat celebrujemy Dzień Ziemi, w tym roku inaczej, nie wspólnie, nie w szkole, ale z inicjatywy opiekuna SU dzieci są zaproszone do udziału w konkursie, a pani od biologii zachęca do zabawy w ekologiczne łamigłówki i do obejrzenia filmu na temat naszej Ziemi.
http://view.genial.ly/5e9f25f4873c640dabee8cb5/interactive-content-dzien-ziemi
Nadesłała: A. Sokołowska
A. Watkowska
19 kwietnia przypada ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile.Dlaczego żonkile?Ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami.
Nasi uczniowie, choć w domach, takze pamiętali...
To długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych, który trwa od 9 lat. Nasza szkoła bierze udział w tej akcji od samego początku i każdego roku zbieranych jest coraz więcej baterii! W ubiegłym roku szkolnym uzbieraliśmy 55 kilogramów baterii!!!
Ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników projektu "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY", informujemy, iż od 16 marca 2020 roku do odwołania wstrzymujemy odbiór zużytych baterii i telefonów z placówek biorących udział w akcji.
Wznowienie odbirów nastąpi po ustabilizowaniu sytuacji epidemiologicznej w Polsce.
Pamiętajcie, aby nie wyrzucać ich do kosza - zbieramy je nadal, a po powrocie do szkoły wyślemy je w ramach programu.
Nadesłała: K. janowska
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
Dowiedz się więcej o nowotworach krwi i zostań dawcą.
Pomożesz? Bo możesz. Sprawdź jak!
https://www.dkms.pl/pl/naszpikuj-sie-wiedza
Nadesłała: K. Janowska
Nadesłała: A.Watkowska
Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia.
W celu dostarczenia do naszej Szkoły dokumentu elektronicznego należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl. Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły.
Adres skrytki na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) - /SPMikoszewo/SkrytkaESP
Na przedmiotowy adres skrytki użytkownicy platformy ePUAP będą mogli przesyłać korespondencję, korzystając ze wzoru „Pismo ogólne” udostępnianego przez usługę powszechną o nazwie: „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”, która jest dostępna dla zalogowanego użytkownika portalu ePUAP:
- ścieżka dostępu: Strona główna>Najnowsze usługi>Pismo ogólne do podmiotu publicznego.
Nadesłała: K. Janowska
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii, historii, a nawet astronomii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania darmowych lekcji. By zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wspólną naukę z dziećmi, CRL na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizuje konkursy dla dzieci i ich rodziców.
Materiały można pobrać pod adresem:
https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/
Nadesłała: K. Janowska
Szczęście to śpiew i muzyka. Szczęście to uśmiech, który rozwesela. Kiedy w chwili zwątpienia powiesz:"Przyjaciół mi brak", wtedy spójrz na ten filmik, który Ci powie, że nie jest tak. Wbrew wirusowi jesteśmy razem : PIERWSZAKI
Popatrzcie jak pięknie uczą się i opowiadają o układzie słonecznym nasi pierwszoklasiści:
https://www.facebook.com/120236409371745/videos/264170884750755/
Nadesłała: M.Natkańska
Zapraszam do udziału w pierwszej edycji konkursu "Mem przyrodniczy"
Stwórz mem! Może uda Ci się obalić jakiś przyrodniczy mit lub w zabawny sposób przekazać myśl, której nie da się już „odzobaczyć”.
Mem to nośnik informacji kulturowej, brzmi poważnie, ale pewnie nie raz widziałeś krążące w sieci obrazki, zdjęcia czy grafiki z trafionymi w punkt podpisami, wykorzystujące kultowe cytaty lub stanowiące po prostu śmieszny żart.
Wiadomo, każdy z nas jest inny i posiada różne talenty, dlatego przygotowaliśmy dwa warianty konkursu:
Do wygrania sława w Internetach oraz sprzęt turystyczny. Więcej szczegółów w regulaminie. „Pośmieszkuj” z nami memami, Zapraszamy serdecznie!
https://ciee-gda.pl/ciee-konkursy-2/i-edycja-konkursu-quotmem-przyrodniczyquot-zaproszenie/
Nadesłała: A. Sokołowska
Szanowni Państwo
przedstawiam fragment informacji MEN w sprawie egzaminów:
„Warszawa, 10 kwietnia 2020 r.
Harmonogram egzaminów i rekrutacji
– nowe rozwiązania w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół i placówek
W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i placówkach oświatowych, a także przesunięciu terminu egzaminów – zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych. Dziś, 10 kwietnia Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie w tej sprawie.
Harmonogram egzaminów
W roku szkolnym 2019/2020 Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej otrzymał upoważnienie do zmiany harmonogramu przeprowadzania egzaminów zewnętrznych. Komunikat w tej sprawie zostanie ogłoszony nie później niż na 21 dni przed pierwszym dniem przeprowadzania danego egzaminu. Jednocześnie zostają utrzymane w mocy wszystkie rozpoczęte już czynności dotyczące organizacji i przeprowadzania danego egzaminu zewnętrznego.
…
Podstawa prawna
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej „
Z wyrazami szacunku KJ
Nadesłała: K. Janowska
Szanowni Państwo
przedstawiam informację MEN w sprawie przedłużania do 26.04.2020 r. czasu kształcenia na odległość:
„Warszawa, 9 kwietnia 2020 roku
Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia br.
Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to zapis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.
Przypomnijmy, że w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19, 20 marca br. zmieniliśmy przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Określiliśmy również zasady prowadzenia nauczania na odległość i stworzyliśmy możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Za jej organizację odpowiada dyrektor szkoły.
Organizując kształcenie na odległość dyrektor musi pamiętać o uwzględnieniu zasady bezpiecznego korzystania przez uczniów z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną. Oznacza to, że dobór narzędzi przy tej formie kształcenia powinien uwzględniać aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów.
Dyrektor musi również ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia. Dyrektor określa też formy kontaktu czy konsultacji nauczyciela z rodzicami i uczniami.
Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (w szczególności platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.
W przypadku przedszkoli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Treść rozporządzenia:
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej”
Z wyrazami szacunku KJ
Nadesłała: K. Janowska
Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą składają życzenia Pani Dyrektor Katarzynie Janowskiej, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Sekretariatu i Obsługi, Rodzicom oraz pozostałym Uczniom Szkoły Podstawowej im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie, zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!
Nadesłała: M. Cichosz
Niech załączone wierszyki i świąteczne obrazki pierwszoklasistów będą naszymi świątecznymi życzeniami dla całej społeczności szkolnej. Bardzo tęsknimy za kolegami, nauczycielami, wspólną zabawą, nauką i w ogóle - całą szkołą! Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i, mimo wszystko, życzymy POGODY DUCHA w ten trudny czas. Pierwszaki z wychowawczynią.
Nadesłała:M. Natkańska
W ramach zajęć plastycznych klasa 2, tworzyła indywidualnie, Wiosnę 3D, o to nasze piękne efekty.
Nadesłała: M. Pruchno
Mikoszewo, 03.04.2020 r.
Szanowni Państwo,
Dobiega końca tydzień zdalnego nauczania. W tym tygodniu podjęliśmy próbę napisania zdalnie próbnych egzaminów 8-klasisty. Cóż, nie udało się. Arkusze jednak potraktujmy jako ważne ćwiczenie wiedzy i umiejętności. Uczniowie we wszystkich oddziałach i klasach (z bardzo małymi wyjątkami) dzielnie byli obecni w przestrzeni e-dziennika i zdalnego nauczania- odnotowaliśmy 95% frekwencję. Wiem, że dostajecie coraz więcej ocen. Wiem również, że najsurowiej nauczyciele odbierają plagiaty przesyłane przez Was jako własne prace- popieram surowość, ponieważ takie działania są nieetyczne i niezgodne z prawem. Jednak, coraz sprawniej udaje się Wam wykonywać zadania i przedstawiać efekty Nauczycielom. Na stronie szkoły niektóre z Waszych prac są publikowane- zaglądajcie. Już chyba jesteście świadomi, że to nie żarty- tylko prawdziwa, obowiązkowa szkoła w odrobinie innej organizacji. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa i higieny.
Drodzy Nauczyciele, za Nami bardzo trudny czas przejścia z tradycyjnego nauczania na zdalne- jest to innowacja jakiej jeszcze nie przeżywaliśmy. Z całą pewnością, po powrocie do szkoły, w zastosowaniu lekcyjnym będzie wiele multimedialnych rozwiązań. Dziękuję za wspieranie Uczniów i Rodziców, siebie nawzajem, oraz za odpowiedzialność, cierpliwość i zaangażowanie. W korespondencji ze mną, Wasza pracę doceniają Rodzice i Uczniowie. Wybrany model bieżących kontaktów we wszystkich kierunkach się sprawdza i dobrze działa. Dziękuję i życzę odpoczynku, zdrowia i nabrania sił przed kolejnym tygodniem.
Rodzice - bohaterowie obecnej sytuacji. Niektórzy z Państwa są nauczycielami zawodowo, jednak to wyjątki. Ciężar pomocy i wsparcia dziecka w uczeniu się spadł jednakowoż na wszystkich Rodziców. Wiem, że początki były bardzo trudne. Teraz wydaje się być trochę łatwiej. Życzę wiele cierpliwości do obecnej sytuacji. Jeżeli są jakieś problemy, w rozwiązaniu których możemy pomóc - śmiało proszę zwracać się do Nas. Na dziś - gratuluję Państwu.
Przestrzeganie zasad, higiena, solidna, sumienna praca przepleciona zdrowym relaksem w rodzinnym gronie, jestem przekonana, przyczyni się do szybszego powrotu do szkoły.
Pozdrawiam Katarzyna Janowska
Powered by aSc EduPage