Uczniowie VIII klasy SP w Mikoszewie wzięli udział w innowacji pedagogicznej z doradztwa zawodowego i spędzili cały dzień w ZS nr 2 w Nowym Dworze Gd.
Nadesłała: A. Watkowska
Uczniowie VIII klasy SP w Mikoszewie wzięli udział w innowacji pedagogicznej z doradztwa zawodowego i spędzili cały dzień w ZS nr 2 w Nowym Dworze Gd.
Nadesłała: A. Watkowska
Dziękujemy mamie jednego z uczniów za zakup i dostarczenie pysznych pączków!
W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj formę" uczniowie na Ognisku Wychowawczym stworzyli PIRAMIDĘ ZDROWRGO ŻYWIENIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ. Dzieci poznały zasady zdrowego żywienia opracowane przez Instytut Żywności i Żywienia, które mówią o tym co należy jeść, w jakich ilościach i jak często aby być zdrowym i silnym.
Nadesłała: A. Lerwitz
Gratulacje dla ucznia klasy 8 Tadeusza Szwagrzyka.
Uczeń uzyskał tytuł finalisty etapu powiatowego z chemii.
PLZ_finalista_powiat_SP_Tadeusz_Szwagrzyk.pdf
Nadesłała: K. Janowska
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnych eliminacjach do konkursu Przyrodniczego "Ryś" dla klas 6-8 szkoły podstawowej. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Kuratorium w Gdańsku. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest "Woda - źródłem życia".
18 marca 2020 roku w Gdańsku odbędzie się finał konkursu.
Dwoje uczniów klasy 8 będzie nas reprezentować w etapie wojewódzkim:
- Tadeusz Szwagrzyk
- Nikola Grzesiak.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
Nadesłała: A. Sokołowska
Sprawdziliśmy ile ważą plecaki naszych pociech. Sprawdziliśmy również ile ważą oni sami. Dlaczego?! Ponieważ w Polsce przyjmuje się obciążenie ucznia między 10-15% w stosunku do wagi ciała.
Jak wypadło to u naszych dzieci?
Tydzien_zdrowia_plecaki_luty_2020.docx
Nadesłała: K. Janowska
Przy wtórze czytanej lektury dzieci wykonały piórniki dla Plastusia. Przy okazji omawiania tej znanej lektury dzieci dowiedziały się co to jest kleks, pióro wieczne, obsadka, stalówka, kałamarz, a nawet zmierzyły się z pisaniem stalówką, co wcale nie było łatwe.
Nadesłała: M. Natkańska
Postanowiliśmy, że do walentynkowej poczty, słodkich niespodzianek, życzeń i buziaków dorzucimy kilka kolorowych eksperymentów. Efekty były zaskakujące, kolorowe, buzujące a czas pełen dziecięcej radości i ciekawości. A wśród nas była jedna dość szczególna Walentynka, bo urodzona 14 lutego. Wszystkiego najlepszego!
Nadesłała: M. Natkańska
Dziś w naszej szkoleo świętowaliśmy Walentynki. Była poczta z życzeniami, zdjęcia w walentynkowej fotobudce z serduszkowym akcentem i słodka niespodzianka od Rady Rodziców. Było wesoło i bardzo przyjemnie, jednak pamiętajmy szanujmy się i bądźmy koleżeńscy przez cały rok!!!
Nadesłała: A. Watkowska
fot.:M. Pruchno
Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie podejmują trudne tematy. Klasa czwarta mierzy się z układami w ciele człowieka, ósmoklasiści też nie mają lekko. Im bardziej "namacalne" jest dane zagadnienie - tym wydaje się prostrze, a opracowane przy wsparciu grupy może okazać sie nawet zabawne ;)
Nadesłała: A. Sokołowska.
Urodziny w szkole z klasą? Czemu nie!?
W poniedziałek Liliana ogniście świętowała z kolegami i koleżankami swoje urodziny ;)
Nadesłała: A. Sokołowska
Nadesłała: K. Janowska
Nasze Dzieci w ramach zajęć opiekuńczych kreatywnie spędzały czas poprzez robienie wazonów ze słomek.
Nadesłała: M. Pruchno
Dnia 6 lutego w ramach Ogniska Wychowawczego uczniowie z klas IV - VIII wraz z opiekunami pojechali na lodowisko do MOSiR w Elblągu. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych, a przede wszystkim dobra zabawa. Wyjazd był również zachętą do aktywnego spędzania czasu. Po takim wyjeździe apetyty na aktywność fizyczną na pewno wzrosną.
Nadesłała: M. Pruchno
Klasa O na spacerze w lesie, podejmują próby naprawcze Wioski Indisnskiej. Szukamy pomału Wiosny.
Nadesłała:M. Pruchno
Szanowni Państwo Nasza Szkoła w Mikoszewie, chce się przyłączyć do pomocy chorym dzieciom i zrobić zbiórkę rzeczową dla Domu Hospicyjnego dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" z Gdyni.
Prosimy o zapoznanie się z poniższym spisem podstawowych rzeczy i o pomoc!
Nadesłała: K.Janowska
Za uczniami kl. VI pierwsze spotkanie z uczniami z Kenii, z którymi niedawno podjęliśmy współpracę w ramach projektu Face to face with the world. Podczas spotkania mówiliśmy o swoim hobby i upodobaniach. Niestety połączenie online było utrudnione, słabo się słyszeliśmy. Jednak wymieniliśmy się filmami i zdjęciami. Na wszystkich zrobiło to duże wrażenie.
Nadesłała: K. Zalewska
Nadesłała: K. Janowska
W pierwszym tygodniu po feriach - w klasie III omawialiśmy tematykę związaną z bogactwem naturalnym. Uczniowie gromadzili takie minerały jak: bursztyn, sól, węgiel, złoto, glina czy siarka. Próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie "Jak i do czego człowiek wykorzystuje skarby ziemi?" Szukaliśmy informacji, w dostępnych źródłach na temat polskiej noblistki Marii Skłodowskiej - Curie, wykonaliśmy doświadczenia chemiczne, jak również dekorację z wykorzystaniem soli i kredy. Na koniec podsumowaliśmy wszystkie informacje w formie gazetki ściennej.
Nadesłała: M. Cichosz
Celem innowacji jest:
-wzrost koncentracji uwagi na treściach lekcyjnych, szczególnie u osób z nadpobudliwością ruchową poprzez naturalne balansowanie, kołysanie się
-zmniejszenie napięcia nerwowego (pozbycie się stresu, a przy tym zwiększenie możliwości przyswajania wiedzy) podczas naturalnego ruchu na piłce
-wzmocnienie i rozluźnienie mięśni stabilizujących kręgosłup - siedzenie na piłce sprawia, że pracują mięśnie głębokie, a kręgosłup przyjmuje naturalną krzywiznę, następuje uwolnienie napięcia z okolic bioder i lędźwi ( nasi uczniowie siedzą do 8 h dziennie tylko w szkole w pozycji na krześle, a potem jeszcze w domu podczas prac domowych i dodatkowych, taka pozycja bardzo wpływa na wady postawy kręgosłupa)
Od dziś się zaczęło... klasa VII i VI i body ball.
Innowacja ma polegać na wprowadzeniu piłek body ball zamiast krzeseł do siedzenia podczas lekcji geografii.
Nadesłała: A. Watkowska
Powered by aSc EduPage