• Spotkanie z ratownikiem medycznym

• Dziś nasza społeczność szkolna miała wielką przyjemność gościć ratownika medycznego pracującego na codzień na oddziale w Gdańsku. Pan Mariusz przedstawił zasady i technikę udzielania pierwszej pomocy i porozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie poszkodowanego i osoby udzielającej pomocy. Takie wiadomości są bezcenne i warto je powtarzać.

• Dzień Papieski

• W Dzień Papieski w naszej szkole mieliśmy gościa Księdza Proboszcza, który opowiadział o swoim doświadczeniu przebywania z papieżem J.P.2. Uczniowie mieli okazję obejrzeć różaniec perłowy, ofiarowany przez Świętego naszemu księdzu. Była też okazja do zabawy w rytmie piosenek oazowych.

Nadesłał:
            M.Niezbecki

• DEN - podziękowania od SU

• SU wyraził podziękowania i uznanie za wkład pracy na rzecz społeczności szkolnej i rozdał wszystkim pracownikom szkoły dyplomy z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

• Złóż życzenia bohaterowi

• Nasi uczniowie wzięli udział w akcji prowadzonej we współpracy z IPN "Złóż życzenia bohaterowi" - kartka z życzeniami dla Pana Mieczysława (lotnika,żołnierza), który 3 listopada skończy 102 lata.

J. Czubińska i K. Rosso

• Dzień Edukacji Narodowej

• Wszystkim pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia: spokojnej, ciekawej, stacjonarnej, pełnej wyzwań pracy.

Dzisiaj uczniowie pierwszej klasy zostali pasowani na uczniów i otrzymali swoje pierwsze legitymacje życzymy Wam wiele pomyślności i mnóstwo sukcesów!

• Mistrzostwa Polski w Rummikub

• 09.10 w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w Rummikub. Z całej Polski przyjechali najlepsi gracze. Nasz powiat, naszą gminę, nasze Mikoszewo, a co najważniejsze, z czego jesteśmy dumni - naszą szkołę, reprezentował Oliwier Demidiuk, uczeń klasy 5. Zajął 21 pierwsze w ogólnej klasyfikacji, (w rankingu po pierwszej części był 3. 🙂 ).

Oliwierze - gorąco gratulujemy wysokiej pozycji w Polsce.Już za tydzień 21.10 Oliwier razem z Michaliną Winowiecką i Zuzanną Biernat jadą do Sztumu, reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub - powodzenia.

• Adopcja Serca

• W tym roku nasza szkoła kontynuuje akcje Adopcji Serca. Naszą podopieczną jest 11 letnia Juliana Bologna z Makabandilou w Kongo.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca uczniowie klasy 8 będę zbierali od uczniów po 2 zł. Dzięki zebranym funduszom Juliana będzie mogła chodzić do szkoły, gdyż tego przywileju w Afryce nie ma.

***

Za nami pierwsza zbiórka na Adopcję Serca. Jeżeli zapomniałeś wziąć pieniędzy, zapraszamy do sali matematycznej, tam jest puszka, do której można jeszcze wrzucić 2 zł dla Juliany z Konga.

Dziękujemy za każdą złotówkę.

Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy - wychowawca i uczniowie z klasy 8.

• Pasowe ukształtowanie Polski

• Uczniowie klasy VII na lekcji geografii zdobywali wiedzę o pasowym ukształtowaniu Polski. Wspólne tworzyli pracę, która ulatwi im zapamiętanie treści z przedstawionego tematu.

• Smacznie, zdrowo, kolorowo!

•  Pod takim hasłem klasa 2 poznawała świat warzyw. Zajadaliśmy się warzywami z domowego ogródka. Udało się stworzyć własny stragan jak w wierszu Jana Brzechwy "Na straganie", a także dzięki zabawie "jesienny stragan" dzieci poznały,co kryje się pod pojęciem "rabat" utrwalając przy tym słuchową analizę wyrazów.

M.Dragan

• Zawody selekcyjne w piłkę nożną

• Dzis nasi uczniowie rocznik 2010 2011 wzięli udział w zawodach selekcyjnych w piłkę nożną. Celem dla dzieci był czas spędzony na sportowo i zaprezentowanie swoich umiejętności piłkarskich. Uczniowie byli obserwowani przez trenerów którzy z pośród nich drużynę gminną ktora będzie reprezentowała nasza Gminę w zawodach o Puchar Tymbarka. Czekamy na powołania.

Nadesłała

• Jeżowa świetlica

• Dziś w ramach zajęć świetlicowych bawiliśmy się masą solną. Ulepienie własnego jeża było dla uczniów niewątpliwie ciekawym zajęciem. Gotowe jeże stały się piękną jesienną dekoracją.

A.Lerwitz

• Spotkanie z podróżnikiem Mateuszem Waligórą

• Niecodzienne spotkanie z podróżnikiem Mateuszem Waligórą. Dziś spotkaliśmy się z wyjątkowym człowiekiem, którego pasją są piesze wędrówki. Wielu z nas lubi chodzić na długie spacery, ale nie każdy z nas przemierzył pieszo pustynię Gobi w 58 dni przemierzając ponad 1700 kilometrów!

Pan Mateusz przemierzał też Kubę, Andy, a teraz jego marzeniem jest wyprawa na biegun południowy. Z bardziej rodzimych wypraw to piesza wędrówka wzdłuż Wisły od jej poczatku ku ujściu, a nasze spotkanie było na trasie wzdłuż brzegu Bałtyku. Przeprowadziliśmy wywiad z naszym gościem, wręczyliśmy laurkę z logo naszej szkoły, a każdy z nas i społeczność szkolna otrzymała kartki z autografem tego wyjątkowego podróżnika.

Uczniowie III klasy.

• II Szkolny Turniej Rummikub

• 05.10 odbył się II Szkolny Turniej Rummikub. W rozgrywkach wzięło udział 29 uczniów z klas 3-8. Po zaciętej rywalizacji Mistrzem Rummikub naszej szkoły, broniąc swojego tytułu z zeszłego roku, został Oliwier Demidiuk z klasy 5. Na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Biernat z klasy 8, a na trzecim Michalina Winowiecka z klasy 7. W finale zagrał również Gabriel Natkański serdecznie gratuluje i dziękujemy wszystkim za wspaniały czas Oliwier, Zuzanna i Michalina będą reprezentować naszą szkołę w Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub, które odbędą się 22 października w Sztumie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

B.Stęplewska

• Laury Morza Bałtyckiego

• W ostatnią niedzielę odbyły się kolejne Laury Morza Bałtyckiego tym razem w Jantarze 5km nordic walking Dziewczyny z SP w Mikoszewie znowu na podium. Gratulacje za pobicie swoich wyników z poprzedniej edycji. Gratulacje Julka i Wiktoria.

• Warsztaty z bajkopisarzem

• Gminna Biblioteka w Stegnie zaprasza dzieci z klas 1-4 z SP im na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie na spotkanie z Panem Poetą.
            Warsztaty odbędą się 19 października 2021 o godzinie 10:30 w sali CAL w Mikoszewie. ZAPRASZAMY!

Pan_poeta.pdf