•  "BURSZTYNOWY KAŁAMARZ WÓJTA GMINY STEGNA"
          • "BURSZTYNOWY KAŁAMARZ WÓJTA GMINY STEGNA"

• Dzień dobry,

informujemy, że w dniu 9 kwietnia od godziny 10:45 w Gminnym Ośrodku Kultury w Stegnie rozpocznie się rejestracja uczestników dyktanda. Rozpoczęcie dyktanda planowane jest o godzinie 11:00. Zapraszamy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Stegnie

• Ogólnopolski Konkurs Edukacji Wczesnoszkolnej "Orzeł"

• Z radością informujemy, iż w Ogólnopolskim Konkursie Edukacji Wczesnoszkolnej "Orzeł" ośmioro uczniów naszej szkoły zdobyło tytuł laureata:

III klasa:

Liliana Lidak - laureat, 9 miejsce w kraju

Nataniel Natkański - laureat, 11 miejsce w kraju

Witold Rutowski - laureat, 19 miejsce w kraju

Sandra Sklalska - laureat, 22 miejsce w kraju

Lena Kośla - laureat, 23 miejsce w kraju

Maciej Uler - laureat, 23 miejsce w kraju

I klasa

Stefan Tołczyk - laureat, 23 miejsce w kraju

Natan Wiśniewski - laureat, 24 miejsce w kraju

Gorąco gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu.

• Twórczość literacka naszych uczniów z okazji 60 lecia szkoły

• ,,Nasza szkoła ukochana,w Mikoszewie wszystkim znana"; ,,Szkoła,szkoła bursztynowa, nasza szkoła wyjątkowa" to tylko fragmenty twórczości literackiej naszych uczniów z okazji 60 lecia szkoły. W ramach zajęć z projektu PŻW powstały wiersze, słowa piosenki,kartki z pamiętnika,listy, opowiadania oraz rysunki nawiązujące do historii SP w Mikoszewie.Mamy nadzieję,że już w niedługim czasie będą Państwo mogli sami przeczytać i ocenić naszych artystów i pisarzy. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie.

• Kwiatki-bratki

• Uczniowie upiększają szkołę sadząc bratki, które dostali w konkursie Samorządu Uczniowskiego na najpiękniejszy bukiet.

• Pho3nix na rzecz WOŚP

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej z aplikacją Pho3nix na rzecz WOŚP. Akcja polegała na zrobieniu w określonym czasie jak największej ilości kroków. Dzięki zabawie i aktywności fizycznej za każdego ucznia Pho3nix przekazał na rzecz WOŚP 5zł. Nasi uczniowie dołożyli wiec cegiełkę wartości 135zł. Za swoje zaangażowanie zostali nagrodzeni dyplomami od Pho3nix oraz czekoladami od SU. Dziękuję za udział w akcji. Warto pomagać

• „Młodzież zapobiega pożarom” - etap gminny

• W dniu. 29.03 odbył się w Stegnie gminny etap konkursu wiedzy pożarniczej. Miło mi poinformować że z 6 miejsc, które dawały awans do Mistrzostw Powiatu naszej szkole przypadły 3!!!

Kat. I- IV

I miejsce Antoni Pawłowski

Kat.V-VIII

II miejsce Aleksander Małkuszewski

III miejsce Franciszek Vanhoof.

Wielkie gratulacje

• DZIECI DZIECIOM DLA UKRAINY

• Ostatnio przekazana została pierwsza pomoc dla osób z Ukrainy, które przebywają w ośrodku wczasowym Wiking w Jantarze. Dzięki akcji naszego Samorządu Szkolnego DZIECI DZIECIOM DLA UKRAINY za zebrane pieniążki zakupiliśmy m.in. środki czystości oraz środki chemiczne. W tym miejscu dziękujemy bardzo Hurtowni Chemicznej „Anna” w Nowym Dworze Gdańskim, za skompletowanie potrzebnych artykułów w promocyjnych cenach.

Dzieciom z Ukrainy, przebywającym m.in. w gminnych szkołach podarowano również nowe zabawki, które zostały przekazane naszej szkole dzięki hojnemu darczyńcy.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Dziękujemy również całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję.

Pamiętajmy – DOBRO POWRACA

• Wiosna w klasie II

• Dziś klasa II miała przyjemność zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. Uczniowie solidnie nauczyli się wybranych tekstów o wiośnie,dodatkowo przygotowali też cudne rekwizyty. Wielkie ukłony dla rodziców za pomoc w przygotowaniach. Szczególne podziękowania dla Pani Dyrektor za obecność i wspólne recytowanie.

Drugoklasiści "czują wiosnę" w powietrzu. A tematyka wiosennych kwiatów jest im już dobrze znana. Przygotowanie kwiatów do wiosennego konkursu na najpiękniejszy bukiet nie było ostatnim. Bo my lubimy eksperymentować. Nasze wiosenne kwiaty w innej odsłonie.

• Pierwsza pomoc

• Kolejne lekcje EDB i dalsze ćwiczenia związane z udzielaniem pierwszej pomocy, dziś ósma klasa ćwiczyła bandażowanie.

• Nie daj się nałogom!

• Uczniowie klasy czwartej na lekcji przyrody omówili trudne zagadnienia związane z nałogami, jakiego typu nałogi spotykamy, na czym one polegają, co nam grozi, jak się bronić?
            Jak asertywnie odmawiać, jak mądrze wybierać?
            Uczniowie wykonali plakaty, które zaprezentowali i omówili na forum klasy. Plakaty możecie obejrzeć w sali biologicznej na gazetce.

• Dzieci Dzieciom dla Ukrainy

• Dziś w naszej szkole kolejny poniedziałek z serii Dzieci Dzieciom dla Ukrainy.Tym razem kl. VII przygotowała: hot dogi, lemoniadę, lody, tosty i słodkości. Sprzedawcy i kucharze spisali się na medal klienci również, dzięki czemu znów naszą szkolną skarbonkę zasili spora kwota. Bardzo dziękuję kl VII za wspólne zgrane działanie.

• Mistrzostwa Gminy Stegna w pływaniu

• 26 III nasza szkolna reprezentacja wzięła udział w Mistrzostwach Gminy Stegna w pływaniu. Uczniowie spisali się dosłownie na medal.

• Gabrysia Tołczyk Im,
            • Grzegorz Watkowski Im,
            • Remigiusz Danelski Im,
            • Antoni i Franciszek Zegarowscy IIm.
            • Wiktoria Watkowska IVm.

Serdeczne gratulacje.