Pogoda dopisuje więc kolejny wf w plenerze
Aktualności
Archiwum Aktualności
WF w parku
Uroczyste zakończenie Roku Kulturalnego
17.05.2024 w sali koncertowej GOK w Stegnie odbył się koncert podsumowujący Rok Kulturalny.
Mieliśmy okazję podziwiać wystawę prac plastycznych i ceramikę, ponadto:- Pokaz tańca w wykonaniu uczniów Sofii Begena
- Występ gitarzystów, uczonych przez Daniela Ejnika
- występ pianistów i solistów, których uczy Mateusz GasekNaszą szkołę pięknie reprezentowali:
- Ida Sokołowska - gitara i wokal,
- Franciszek Vanhoof - pianino.
Nadesłała:
A.Sokołowska
POLSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKI
W dniu 21.05.2024 r. odbędą się bezpłatne zajęcia z upowszechniania żeglarstwa. Na takie zajęcia sprowadza się między innymi symulator żeglowania wraz z łódką klasy optimist, pogawędka na temat bezpieczeństwa nad wodą w sezonie letnim oraz zimowym, a także strefa e-sailing na której uczestnicy mogą rywalizować online. Będą również google VR, które przenoszą uczestników na pokład olimpijskiej klasy
- 9:00-10:00 I grupa
- 10:00-11:00 II grupa.
Nadesłała:
K.Janowska
Konkurs plastyczny „EkoPracownia nie tylko pod chmurką”
W ramach konkursu związanego z „EkoPracownią nie tylko pod chmurką” organizowanego przez SP w Sztutowie dzieci uczęszczające do klas IV- VI w szkołach podstawowych przygotowywały plakat promujący odnawialne źródła energii - wiatr, wodę, promieniowanie słoneczne lub energię geotermalną.
Miło nam poinformować, że prace dwóch naszych uczniów zostały wyróżnione:
- Timur Misnik z klasy 4 i Hubert Murawski z klasy 6, gratulujemy!
Nadesłała:
A.Sokołowska
XXVII Bieg Pamięci Narodowej
10 maja był bardzo ważnym dniem dla szkół powiatu nowodworskiego. Wszystkie placówki wystawiły swoich zawodników w XXVII Biegu Pamięci Narodowej. Młodzi sportowcy wraz z trenerami, opiekunami, kibicami rozpoczęli udział w tym ważnym wydarzeniu od oddania hołdu tym, którzy doświadczyli obozu Stutthof.
W wielkim skupieniu, ciszy i zadumie złożono kwiaty pod pomnikiem poświęconym Męczennikom Stutthofu, by uczcić pamięć Ofiar minutą ciszy. Wysłuchano słów wygłoszonych przez przedstawiciela Muzeum Stutthof- Agnieszkę Glazer i sportowcy udali się na start biegu.
Naszą szkołę reprezentowali: Witold i Edward Rutowski, Grzegorz Watkowski, Antoni Zegarowski, Adam Kieniksman, Szymon Wierzchowski. W sportowej rywalizacji najwyższą lokatę w naszej drużynie uzyskał Grzegorz Watkowski, który spośród 59 zawodników zajął 6 miejsce. Gratulacje dla wszystkich uczestników biegu.
Nadesłałą:
A.Watkowska5
Rowerowy maj
W ramach Rowerowego maja zapraszamy na II Historyczny Rajd Rowerowy IPN - REAKTYWACJA!!!
Staropolskie przysłowie powiada, że "co się odwlecze, to nie uciecze" W październiku ub. roku pokonała nas aura, jednak już wówczas zapowiadaliśmy, że nie składamy broni. Wobec powyższego ponownie mam zaszczyt - w imieniu Historycznego Klubu Turystycznego "Szlakami Pamięci" (działającego przy Oddziale IPN w Gdańsku) - zaprosić wszystkich cyklistów, rowerowych maniaków, pasjonatów "rajzy na kole" oraz freaków kolarstwa amatorskiego, do uczestnictwa w VII Historycznym Rajdzie Rowerowym "Śladami osadników z Wołynia na Żuławach Wiślanych".
Rajd odbędzie się 25 maja 2024 roku (sobota).
Zbiórka w godz. 8.00 - 8.30 przed budynkiem zabytkowego dworca PKP w Malborku (od strony ulicy Dworcowej).
Z Malborka wyruszymy w ok. 50-kilometrową trasę do Żelichowa, mijając po drodze żuławskie wsie i miasteczka: Lasowice Wielkie, Świerki, Dębinę, Nowy Staw, Lubieszewo, Tuję, Marynowy, Nowy Dwór Gdański.
Na trasie rajdu czeka nas szereg atrakcji turystyczno-krajoznawczych, spośród których wybraliśmy 11 miejsc, gdzie zatrzymamy się na krótki postój.
- XVIII-wieczny kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku
- Bulwar nad Nogatem w Malborku-Kałdowie
- Pomnik Celników Polskich w Malborku-Kałdowie
- XIV-wieczny kościół pw. św. Andrzeja Apostoła w Lasowicach Wielkich
- Dębina - wieś zasiedlona w 1945 r. przez ekspatriantów z Wołynia
- XVIII-XIX-wieczny kościół poewangelicki w Nowym Stawie (obecnie Galeria Żuławska)
- Nieczynny dworzec PKP w Nowym Stawie
- XIV-wieczny kościół pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Lubieszewie
- XIV-wieczny kościół pw. św. Anny w Marynowach
- Zabytkowy dworzec ŻKD w Nowym Dworze Gdańskim
- Pomnik Osadników Żuławskich w Nowym Dworze Gdańskim
Imprezę zakończymy w pięknie odrestaurowanym XVIII-wiecznym domu podcieniowym w Żelichowie, w którym obecnie mieści się restauracja Mały Holender. W obiekcie tym w godz. 14.30 - 15.30 (orientacyjnie) zapewnimy posiłek regeneracyjny, a po nim - już tradycyjnie - odbędzie się quiz historyczny. Na jego zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Ponadto każdy z uczestników otrzyma okolicznościowy dyplom uczestnictwa i inne materiały edukacyjne. Rajd powinien zakończyć się orientacyjnie ok. 16.30 - 17.00.
Dodatkowo zapewniamy:
- wodę mineralną
- obsługę przewodnicką
- bezpłatny transport powrotny autobusem z Żelichowa do Malborka przez Nowy Dwór Gdański
Informacje praktyczne:
Sklepy spożywcze na trasie: Lasowice Wielkie, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański
Bezpłatne toalety na trasie: Nowy Staw (Galeria Żuławska), Nowy Dwór Gdański (Żuławski Ośrodek Kultury), Żelichowo (Gospoda Mały Holender)
Uczestnictwo w Rajdzie jest bezpłatne.
Uwaga! Będziemy poruszać się po trasach o różnym stopniu trudności (ścieżki rowerowe, drogi szutrowe, asfaltowe drogi powiatowe, wały przeciwpowodziowe), stąd od uczestników wymagane są dobra kondycja oraz posiadanie roweru szosowego górskiego/terenowego (lub innego o szerokich oponach). Sugerowane jest również zaopatrzenie się w kask. Udział osób niepełnoletnich (od 15. roku życia) wyłącznie pod opieką dorosłych.
Zapisy:
Podstawą wpisu na listę uczestników Rajdu jest przesłanie skanem Regulaminu Rajdu oraz Oświadczenia o stanie zdrowia, czytelnie wypełnionych i podpisanych. Skany załączonych w niniejszym mailu plików należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres bartosz.januszewski@ipn.gov.pl najpóźniej do 23 maja do godz. 15.00.
W przesłanym mailu proszę również o informację, czy chcą Państwo skorzystać z transportu powrotnego autobusem.
Nadesłała:
K.JanowskaMłodsi uczniowie na zajęciach wf - aktywnie, rowerowo.
Nadesłała:
M.Natkańśka7Rowerowy maj również na lekcjach wf.
Wycieczka grupy dziewcząt z klas 4-7 ścieżką rowerową do Jantara.Nadesłała:
A.WatkowskaOd poniedziałku 6 maja zachęcamy do aktywnego podróżowania do i ze szkoły. Zachęcamy, by przybywać rowerem, hulajnogą, na deskorolce.
Przypominamy o kaskach i o tym, że w drodze do szkoły za dzieci odpowiadają rodzice.
Mistrzostwa Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim
07.05.2024 drużyna chłopców rocznik 2011 i młodsi wzięli udział w rywalizacji sportowej w Czwórboju LA w Mistrzostwach Powiatu w Nowym Dworze Gdańskim. Z zaangażowaniem reprezentowali nas: A. Kieniksman, F i W. Zegarowscy, W. Rutowski, Sz. Wierzchowski, N. Natkański oraz G. Watkowski.
Najlepsze wyniki dla drużyny osiągnął Grzegorz Watkowski, który na 54 zawodników zdobył dwa srebrne medale w konkurencji skok w dal i rzucie piłeczką palantową.
Serdeczne podziękowania za udział i wolę walki dla całej reprezentacji.Nadesłała:
A.Watkowska6
Mini Konkurs Plastyczny „Zadrzewienia śródpolne – niezwykłe ostoje przyrody"
Chciałbyś zostać posiadaczem praktycznego worka z nadrukiem - autorką grafiki jest Pani Agnieszka Sokołowska. Worka wydanego przez PK Mierzeja Wiślana, promującego działania z zakresu ochrony czynnej, dotyczące zadrzewień śródpolnych?
Nic prostszego! Wystarczy wziąć udział Mini Konkursie i pokazać piękno naszych zadrzewień śródpolnych Waszymi oczami. Szczegóły w regulaminie:
https://parkmierzeja.pl/co-robimy-5/edukacja-6/konkursy-5/Na Wasze prace czekam do 27 maja 2024.
Nadesłała:
A.Sokołowska
Gminny konkurs na EKO-ZABAWKĘ
Wójt Gminy Stegna ogłasza VII Gminny Konkurs Ekologiczny pn. „Eko-zabawka z surowców wtórnych”.
Konkurs podzielony jest na kategorie:
- grupa przedszkolna
- grupa wiekowa klas I-IV
- grupa wiekowa klas V-VIII
CZAS TRWANIA KONKURSU: Prace należy dostarczyć do szkoły do 08.05.2024
Zapoznaj się z regulaminem:
Zapraszamy do udziału!
Nadesłała:
K.Janowska
Chemiczne laboratorium
Uczniowie klasy 7 na lekcji chemii poczuli się jak naukowcy.
Nadesłała:
E.Molenda15
Święta Majowe
We wtorek 23 kwietnia 2024 miała miejsce przepiękna szkolna akademia z okazji Świąt Majowych. W trakcie uroczystości uczniowie wysłuchali dumnych słów i historii o Konstytucji 3 Maja, obejrzeli pięknie przygotowane komiksy-legendy klas 1-3 oraz kartki majowe z życzeniami dla Polski kl.4-8. Klasa 7 i 8 przygotowała debatę oksfordzką, odpowiadając na pytanie: Czy dzisiejszy Polak jest wolny? Rozdaliśmy również nagrody w szkolnym konkursie fotograficznym ,,Wiosna w barwach narodowych" oraz w konkursie kaligraficznym ,,Majowe święta-o hymnie pamiętaj". Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowanie uroczystości, za co bardzo serdecznie dziękujemy.
Nadesłała:
J.Czubińska2
Maxikotylion
Chętni uczniowie wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie na Maxikotylion. Zadanie polegało na zrobieniu kotylionu o duuużych rozmiarach. Prace uczniów dziś kurier zawiózł aż do Miastka. Serdeczne podziękowania dla uczniów, bo efekty są bardzooo okazałe, piękne i bardzo pracochłonne.
Nadesłała:
A. Watkowska
Dzień Ziemi
22 kwietnia przypada Dzień Ziemi. W szkole został zorganizowany quiz dla zainteresowanych uczniów. Wszyscy uczestnicy quizu zostali nagrodzeni oceną celującą z aktywności przedmiotowej, ponadto na zwycięzców czekają nagrody. Gratuluję!
Nadesłała:
A. SokołowskaNa Dzień Ziemi wydano raport z 30 Akcji Sprzatania Świata w ktorej uczestniczyła nasza szkoła.
Zapraszamy do zapoznania się z raportem - na stronie 35 raportu jest mowa o naszej szkole ;)
Raport-Sprzatanie-swiata-Polska-2023Nadesłała:
A.Sokołowska
Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski
18-19.04.2024 nasza drużyna na etapie wojewódzkim konkursu, którego organizatorem był Wdzydzki Park Krajobrazowy walczyła o awans do finału Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Do etapu wojewódzkiego weszło 6 najlepszych drużyn reprezentujących parki krajobrazowe województwa pomorskiego.
Kolejny raz otarliśmy się o podium - IV miejsce w województwie wywalczyli:
- Aleksander Małkuszewski
- Ida Sokołowska
- Franciszek VanhoofDrużynę wspomagała uczestniczka rezerwowa Nikola Bejnar a opiekunem i wsparciem merytorycznym był nauczyciel biologii.
Wojewódzki etap konkursu składał się z testu wiedzy na temat parków krajobrazowych województwa pomorskiego i z umiejetności rozpoznawania 60 gatunków ssaków Polski.
Po konkursie organizatorzy wspaniale zorganizowali nam dwa dni pobytu w Zielonej Szkole w Schodnie:- warsztaty regionalne wypieku bułek
- zajęcia z leśnikiem pt. "Wilk i spółka"
- wykład i wieczorne zajęcia terenowe z hiropterologiem
- zespołowa gra terenowa
- ogniskoByło bardzo ciekawie, wiele nowych doświadczeń i wielka dawka wiedzy, nowe znajomości - uczniowie zachwyceni, choć nutka żalu też, że jednak nie podium...
Serdeczne podziękowania za opiekę i wsparcie dla Pani Jolanty Bulak - pracownika PK Mierzeja Wiślana.
Nadesłała:
A.Sokołowska813 marca 2024 w siedzibie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana odbył się III etap Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".
Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny, ze szkół podstawowych reprezentujących gminy: Krynica Morska, Stegna i Sztutowo.
Na etap wojewódzki pojedzie drużyna z naszej szkoły w składzie:
- Ida Sokołowska,
- Aleksander Małkuszewski,
- Franciszek Vanhoof.
18 i 19 kwietnia nasza drużyna pojedzie do Schodna, aby tam walczyć o awans do ogólnopolskiego finału.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap!
Nadesłała:
A.Sokołowska
24.01.2024 odbyły się szkolne eliminacje do XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o parkach krajobrazowych Polski. Do konkursu przystapiło 10 uczniów z naszej szkoły.
Przed nami etap gminny, a kolejnie parkowy.
Ida, Franciszek i Aleksander będą reprezentować naszą szkołę i walczyć o awans do kolejnych etapów.
Gratulujemy wiedzy i zachęcamy do dalszego rozwoju w dziedzinie biologii.
Nadesłała:
A.Sokołowska
Plastyczne eksperymenty
Pointylizm to metoda malowania, w której używa się małych plamek koloru, tworzących wrażenie barwnej wibracji. Uczniowie klasy 6 wykonali wiosenne impresje nanosząc farbę punktowo patyczkami higienicznymi.
Nadesłała:
A.SokołowskaPerspektywa powietrzna. Uczniowie klasy 5 zastosowali technikę wycinanki warstwowej. Wykorzystali stopniowanie kolorystyczne, aby uzyskać efekt perspektywy powietrznej.
Rozmyte, jaśniejsze kształty w oddali i wyraźniejsze, ciemniejsze szczegóły blisko położone.Nadesłała:
A.SokołowskaOdbitki graficzne warzywne impresje - wiosenne pejzarze wykonali uczniowie klasy 4.
Tworząc prace nie użyli pędzelka, wykonali pieczątki z warzyw - brokuł, liście sałaty, pieczątki z ziemniaka i cebuli - brawo za pomysłowość :)
Nadesłała:
A.Sokołowska
Chemia w sketchnotkach
Klasa VII
Opracowanie tlenków i wodorotlenków
Nadesłała:
E.Molenda16klasa VIII
"Kwasy i zasady"
Nadesłała:
E.MolendaKlasa VIII
opracowuje zastosowanie alkanów, alkenów i alkinów,
oraz druga lekcja: właściwości, zastosowanie i szkodliwość alkoholi.Nadesłała:
E.Molenda
Gratulujemy
Nadesłała:
M.Natkańska
Zapraszamy do gry
W dniach 07-12.04.24r. odbył się w naszej szkole Tydzień Gier Planszowych. Rozegraliśmy kilka turniejów. Były to szachy, warcaby, Rummikub oraz gry karciane Wirus.
Po zaciętych rozgrywkach wyłoniliśmy zwycięzców: Szkolnym Mistrzem Gry w Szachy
w kat. 1-3 został Majka Hubert,
w kat. 4-8: Natkański Nataniel.Szkolnym Mistrzem Gry w Warcaby zostali:
kat.1: Majka Hubert,
kat.2-4: Pawłowski Antoni,
kat.4-8: Małkuszewski Aleksander.Szkolnym Mistrzem Gry w Rummikub
kat.1-3 został Pawłowski Antoni,natomiast w rozgrywkach w grę Wirus
w kat. 1-3: Lidak Nikodem,
w kat. 4-8: Pawłowska Oliwka.Sukcesem wydarzenia była również frekwencja, ponieważ rozgrywki przyciągnęły ponad 70% uczniów! Uczniowie wykazali się umietnościami współrywalizacji, szacunku do przeciwnika oraz znajomością gry zgodnie z zasadami fair play.
Wielkie gratulacje dla Mistrzów oraz dla uczestników, którzy wzięli udział w Szkolnym Tygodniu Gier Planszowych.8Nadesłała:
M.Cichosz
Konkurs plastyczno-ekologiczny "Słońce to energia"
Szkoła w Sztutowie rozpisała konkurs dla uczniów szkół podstawowych "Słońce to energia". Zachęcam do udziału w konkursie Uczniów naszej szkoły.
Oddając pracę należy dostarczyć wypełniony przez rodzica formularz zgłoszeniowy:
23_zgloszenie_do_konkursu__zal._nr_1.docx
Nadesłała:
A.Sokołowska
Kręgle
9.04.2024 klasa V miała okazję integrować się podczas wspólnej gry w kręgle. Przy okazji skorzystaliśmy z uroków komunikacji miejskiej w Gdańsku.
Nadesłała:
M.Cichosz
Kalendarz
- lip
- 04
- Termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasist
- 04.07.
- Inne wydarzenie
- cze
- 27
- Uroczyste zakończenie roku szkolnego
- 27.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 19
- Boże Ciało
- 19.06.
- Święto
- maj
- 15
- Egzamin ósmoklasisty - język obcy
- 15.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 14
- Egzamin ósmoklasisty - matematyka
- 14.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 13
- Egzamin ósmoklasisty - język polski
- 13.05.
- Inne wydarzenie
- maj
- 01
- Przerwa świąt majowych
- 01.-04.05.
- Przerwa świąteczna
- kwi
- 17
- Przerwa wielkanocna
- 17.-22.04.
- Przerwa świąteczna