W bierzącym i poprzednim tygodniu uczniowie pisali testy diagnozujące z przyrody, biologii oraz innych przedmiotów. Bez stresu, bo nie były na ocenę, ale podeszli do nich bardzo poważnie. Brawo :)
Nadesłała:
A. Sokołowska
W bierzącym i poprzednim tygodniu uczniowie pisali testy diagnozujące z przyrody, biologii oraz innych przedmiotów. Bez stresu, bo nie były na ocenę, ale podeszli do nich bardzo poważnie. Brawo :)
Nadesłała:
A. Sokołowska
Klasa piąta dziś na godzinie wychowawczej wymknęła się ze swoją Panią na szkolny plac zabaw - i kto powie, że piąta klasa nie potrafi się bawić niczym pięciolatkowie? :)
Nadesłała:
A. Sokołowska
Bursztynki uczą się i bawią, zwiedzają okolice przedszkola.
U nas nie ma nudy!
W imieniu Pomorskiego Historycznego Klubu Turystycznego "Szlakami pamięci" (działającego przy Oddziale IPN w Gdańsku) gorąco zachęcam Państwa do uczestnictwa w IV Rajdzie Rowerowym Śladami plebiscytu na Powiślu w 1920 roku.
Założeniem edukacyjnym Rajdu jest upamiętnienie 100. rocznicy plebiscytu na Powiślu oraz upamiętnienie tych, którzy walczyli o polskość Rzeczpospolitej Janowskiej.
Rajd odbędzie się 19 września 2020 roku (sobota). Zbiórka o godz. 9.30 na placu dworcowym PKP w Kwidzynie.
Z Kwidzyna wyruszymy w malowniczą trasę wiodącą doliną dolnej Wisły.
Po drodze zwiedzimy m.in. Izbę Pamięci i Izbę Regionalną w Janowie, trójstyk granic (II RP/WMG/Prusy Wschodnie) w Białej Górze oraz Zamek w Sztumie.
Na terenie Zamku w Sztumie (Oddział Muzeum Zamkowego w Malborku) zaprosimy Państwa na posiłek regeneracyjny, po którym odbędzie się krótki quiz historyczny. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Każdy z uczestników otrzyma ponadto okolicznościowe pamiątki oraz dyplomy.
Uczestnictwo w Rajdzie jest bezpłatne. Koszt wstępu do obiektów muzealnych pokrywa Organizator.
Uwaga! Ze względu na trudności terenowe w Rajdzie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby zaopatrzone w rowery terenowe/górskie.
Udział osób niepełnoletnich (tylko od 15. roku życia) wyłącznie pod opieką dorosłych!
Zapisy:
Podstawą wpisu na listę uczestników Rajdu jest zgłoszenie (należy podać imię i nazwisko) dokonane za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: marcin.weglinski@ipn.gov.pl najpóźniej do 17 września br. do godz. 10.00.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.
Szczegółowe informacje nt. Rajdu na naszej stronie internetowej:
Z rowerowym pozdrowieniem!
Bartosz Januszewski
15 września (wtorek) obchodzimy międzynarodowy Dzień Kropki
Prosimy o "kropkowy" akcent w ubraniu dzieci
https://www.edunews.pl/nowoczesna-edukacja/innowacje-w-edukacji/2389-miedzynarodowy-dzien-kropki
Grupa Muszelek (3-4latki) wita Wszystkich serdecznie
Dzieci z grupy Bursztynków (5-6 latki) z chęcią ćwicza swoje ręce.
Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Zdolni z Pomorza” i zakłada popularyzację przedmiotów ścisłych oraz tych, które rozwijają kompetencje społeczne. Organizatorem Pomorskiej Ligi Zadaniowej „Zdolni z Pomorza” jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.
Konkurs przebiega w trzech etapach i przeznaczony jest dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych,
Pomorska Liga Zadaniowa „Zdolni z Pomorza” obejmuje takie przedmioty, jak:
- biologia
- chemia
- fizyka
- informatyka
- matematyka
- przedmioty rozwijające kompetencje społeczne*
ETAP KWALIFIKACYJNY (SZKOLNY) ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 6 - 8.10.2020 R.
Konkurs jest bezpłatny dla uczestników. Szkoła zobowiązana jest jedynie do organizacji etapu szkolnego. Prace uczniów na I etapie sprawdza komisja wyznaczona przez dyrektora szkoły. Zgłoszenia dokonuje dyrektor szkoły lub osoba wyznaczona przez dyrektora. Istnieje również możliwość zgłoszeń indywidualnych, w przypadku, gdy szkoła, do której uczęszcza uczeń, nie bierze udziału w konkursie.
Zapraszamy uczniów do zgłaszania się do nauczycieli prowadzących dany przedmiot.
Nadesłała:
A. Sokołowska
Pamiętajcie, że jesteśmy 12 zawodnikiem w drużynie Arturka?
Pokazaliście, że nie jest Wam obojętne zdrowie tego chłopca, pięknie zbieraliście nakrętki w zeszłym roku i jeszcze wcześniej. W trakcie wakacji w sierpniu przekazaliśmy Wasze nakrętki Arturkowi.
Nakrętkomania trwa nadal!
Nadesłała:
A. Sokołowska
Rozpoczęto nabór do V kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Do Rady mogą kandydować uczniowie, którzy ukończyli 13 lat, a także absolwenci szkół, którzy do 11 września br. nie ukończyli 21. roku życia.
Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące naboru znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/rada-dzieci-i-mlodziezy-nabor. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 września br.
Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie wybranych projektów dokumentów opracowywanych w MEN oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji.
Uczestnictwo w pracach Rady to dla młodych ludzi niepowtarzalne doświadczenie, które z powodzeniem mogą wykorzystywać w swojej dalszej edukacji lub pracy zawodowej. Dlatego też raz jeszcze proszę Państwa o rozpowszechnienie informacji o naborze do Rady.
Z wyrazami szacunku
Piotr Gajewski
Dyrektor Departamentu Informacji i Promocji
Dziś odbyło się 15 minutowe spotkanie w sprawie Ruchu MAITRI - Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata w sprawie ADOPCJI SERCA. Opiekę nad przedsięwzięciem objęła Pani B. Stęplewska wraz z klasą 7SP.
Nadesłała:
K. Janowska
2. września, pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa w Muzeum, odbyło się uroczyste upamiętnienie 81. rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu Stutthof. Podczas uroczystości głos zabrał były więzień obozu Stutthof – płk w st. spocz. dr inż. Czesław Lewandowski, który w swoim przemówieniu wspominał: Jestem jednym z tych szczęśliwców, któremu los pozwolił przeżyć piekło tej fabryki śmierci,obozu koncentracyjnego Stutthof… Pozostają tylko potworne wspomnienia, pamięć dziesiątek tysięcy bestialsko pomordowanych, gehenna codziennego obozowego życia... Gorąca wola życia, jakieś siły wewnętrzne, gesty pomocy starych stażem więźniów, a może młodość i hart nabyty podczas okupacji w Szarych Szeregach pomogły mi przeżyć cały koszmar ewakuacji oraz uratowały mi życie w tej potwornej fabryce śmierci.
Uroczystości odbyły się przy asyście honorowej Marynarki Wojennej.
Nadesłała:
J. Czubińska
Zobaczcie filmik na naszym szkolnym FB - jak się bawiliśmy na pozalekcyjnych zajęciach z robotyki w zeszłym roku :)
Zapraszamy Was do udziału w zajęciach także w nowym roku szkolnym, zapowiada się kosmicznie!
U nas z Panem Rafałem Lech Code Week trwa cały rok :)
PGW Wody Polskie RZGW w Gdańsku zachęca dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych, zainteresowanych realizacją kolejnej edycji programu edukacyjnego Wód Polskich „AKTYWNI BŁĘKITNI – szkoła przyjazna wodzie” - edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy oraz bezpiecznego korzystania z zasobów wodnych, do udziału w programie.
Program otrzymał patronaty: Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Kuratorów Oświaty: pomorskiego, kujawsko - pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.
Nadesłała:
K. Janowska
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
uprzejmie informuję, że Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowali wspólny list dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.
Załącznikiem do listu są Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Zostały one opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym. W wytycznych zostały wymienione obowiązki, jakie leżą po stronie pasażera, kierowcy i obsługi pojazdu oraz przedsiębiorcy w czasie korzystania z transportu zbiorowego.
List oraz wytyczne przekazuję w załączniku.
Uprzejmie proszę o przekazanie ich rodzicom i opiekunom uczniów z Państwa szkoły i placówki.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
Załączniki:
Powered by aSc EduPage