Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka zorganizował niespodziankę. Losowanie bonów szczęscia dla klas oraz słodkości.
Nadesłała:
A. Watkowska
Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka zorganizował niespodziankę. Losowanie bonów szczęscia dla klas oraz słodkości.
Nadesłała:
A. Watkowska
W związku z obchodami 60-lecia szkoły został wykonany „Pejzaż nadmorski” techniką kolażu. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami wykonały fragment obrazu z zebranych wcześniej materiałów (darów lasu i morza), które następnie połączone zostały w całość.
Nadesłała:K.Zalewska
Uczymy się bawiąc -bawimy się ucząc - klasa 1.
Nadesłała:
M.Dragan
Uczniów klasy 5 nurtowało pytanie: „Najpierw płatki czy mleko?”
Potem pojawiło się kolejne: „Mleko zimne czy ciepłe?”
Wyniki ankiety:
Większość uczniów naszej szkoły, z tych co jedzą płatki z mlekiem, do miski wsypuje najpierw płatki, a potem zalewa zimnym mlekiem.
Badanie uważamy za udane. Smacznych płatków z mlekiem, albo mleka z płatkami - życzą uczniowie
Nadesłała:
B.Stęplewska
Uczniowie 3 klasy uwielbiają zajęcia wychowania fizycznego. Przede wszystkim ruch i zdrowa konkurencja, ale również kreowanie torów przeszkód z elementów świetnie wyposażonej sali gimnastycznej. Tu nigdy nie ma nudy!
Nadesłała:
M.Natkańska
Liście, które teraz jesienią mają przepiękne kolory, a potem pełnią ważne funkcje. Zimuje w nich chociażby latolistek cytrynek i pojawia się wiosną jako jeden z pierwszych motyli. Pozostawione liście są domem nie tylko dla wielu innych bezkręgowców, ale darzonych sympatią jeży. Dostarczają też bazy pokarmowej dla ptaków. Zatrzymują także wilgoć w glebie.
Grafika jest również grą, odszukaj po dwóch przedstawicieli każdego ze zwierząt. Udanej zabawy.
https://www.facebook.com/mergusdkilon/photos/a.1787704571456032/3456106021282537
Nadesłała:
A. Sokołowska
https://www.facebook.com/NadlesnictwoElblagLasyPanstwowe/photos/a.127676400635883/6171469039589892/
Nadesłała:
A. Sokołowska
Dzis 28.09 odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Szkolnego. W głosowaniu wzięło udział 59 obecnych wyborców. Głosowano na dwoje kandydatów Wiktorię Watkowska z kl. VIII oraz Tomasza Damskiego z kl. VII. Uczennica Wiktoria kl. VIII zdobyła większość głosów i została Przewodniczacą SU. Tomasz z kl. VII będzie Zastępcą. GRATULACJE. Życzymy owocnych i sprawiedliwych rządów.
Nadesłała:
A.Watkowska
Na lekcji biologii uczniowie klasy 5 obserwowali preparaty stałe, ale także tworzyli własne. Uczniowie sprawdzali, czy woda z naszego klasowego akwarium żyje, czy na zewnętrznym parapecie mieszkają glony, jak bardzo owłosione są odnóża wylinki pająka, niektórych interesowała budowa własnych włosów i zeskrobane porosty ;)
Wasze preparaty były naprawdę bardzo ciekawe, miło było patrzeć z jakim zainteresowaniem pracowaliście!
Nadesłała:
A. Sokołowska
W ostatni piątek września obchodzimy Europejskiej Dzień Sportu Szkolnego z tej okazji w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych- był to I Bieg Bursztynowym Szlakiem SP Mikoszewo w ramach tegorocznych obchodów 60-lecia szkoły.
W rywalizacji wzięło udział 40 zawodników podzielonych na kategorie wiekowe. I kat. Kl. I-III dz: 1m Oliwia Pawłowska 2m Liliana Lidak 3m Martyna Wamil chł: 1m Nataniel Natkański 2m Franciszek Zegarowski 3m Witold Rutkowski. II kat kl. IV-VI chł: 1m Grzegorz Watkowski 2m Adam Kieniksman 3m Franciszek Król. III kat kl. VII-VIII dz: 1m Wiktoria Watkowska 2m Michalina Winowiecka 3m Maja Cysarczyk chł: 1m Gabriel Natkański 2m Oskar Wierzchowski 3m Tymoteusz Wiśniewski. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki za udział, a zwycięzcy pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulacje!
Nadesłała:
A.Watkowska
25. 09 miałam przyjemność z dwiema moimi uczennicami wystartować w marszu nordic walking na dystansie 5km.- LAURY MORZA BAŁTYCKIEGO. Z wielką radością informuję że wszystkie stanęłyśmy na podium. Brawo Julka i Wiktoria.
Nadesłała:
A. Watkowska
W piątek kl. IV wraz z wychowawcą wzięła udział w warsztatach sensorycznych oraz kulinarnych. Pierwsze dotyczyły tematu stresu, kiedy się z nim spotykamy i jak sobie z nim radzić. Ocenialiśmy swój poziom stresu w grach i zabawach. Drugi warsztat był przepyszny i dotyczył współpracy w grupie z kapryśnym ciastem drożdżowym i pieczeniem rogalików.
Nadesłała:
A. Watkowska
Szanowni Państwo.
W związku z 82. rocznicą wybuchu II wojny światowej Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku przygotował nową ekspozycję edukacyjną poświęconą obronie Wybrzeża w 1939 roku.
Uroczysta premiera wystawy odbędzie się we wtorek 28 września 2021 r. o godz. 11.00 na Skwerze Kościuszki w Gdyni (za skrzyżowaniem z ul. Waszyngtona). Do udziału w wernisażu zapraszamy przede wszystkim grupy szkolne.
Po zakończeniu wydarzenia przygotowaliśmy niespodziankę – możliwość bezpłatnego zwiedzenia mobilnego Muzeum Wybrzeże1939.pl (więcej o Muzeum pod linkiem: https://www.facebook.com/pages/category/Interest/Wybrze%C5%BCe1939pl-1612975868763655/).
Jednocześnie w dniach 29 września-6 października 2021 r. zachęcamy do udziału w bezpłatnych zajęciach edukacyjnych przy wystawie, prowadzonych przez naszych edukatorów - autorów ekspozycji.
Potwierdzenia obecności na wernisażu, chęć zwiedzenia Muzeum Marynarki Wojennej oraz zgłoszenia na zajęcia przy wystawie przyjmuje dr Barbara Męczykowska: barbara.meczykowska@ipn.gov.pl, tel. 795 461 967.
Serdecznie zapraszam!
Krzysztof Drażba
Naczelnik Biura Edukacji Narodowej
Oddział IPN Gdańsk
Klasa 2 poznała zasady poruszania się na drodze. Uczniowie wykonali drogę ze znakami drogowymi a grając w grę planszową utrwalili zdobyte wiadomości. Wszyscy zgodnie współpracowali ze sobą.
Nadesłała:
M.Dragan
Uczniowie kl. VI zakończyli dziś projekt pt. NASZE OSIEDLE realizowany na zajęciach techniki. Stworzyli ciekawą makietę osiedla, która została umieszczona na jednym z holi szkoły jako wystawa i cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Gratulacje
Nadesłała:
A.Watkowska
Uczniowie klasy czwartej poznają metodykę pracy przyrodnika i podstawowe pomoce takie jak lupa, lornetka, czy mikroskop, muszą też umieć posługiwać się miarą, aby określić np obwód pnia.
Dziś czwartoklasiści pięknie pracowali ma kolejnych stanowiskach, pod lupą obserwowali porosty, a pod mikroskopem wybrane preparaty np głowę osy, jednak najwięcej emocji wzbudziło wykonywanie schematów obserwowanych obiektów :)
Nadesłała:
A. Sokołowska
20 września odwiedziła nas Pani Ewelina Kurach - ornitolog, edukator i przeprowadziła zajęcia warsztatowe z uczniami klas 4-6 organizowane przez Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Pomieczynie w ramach projektu edukacyjnego "Rok w przyrodzie" dofinansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku.
Tematem przewodnim warsztatów jest propagowanie prawidłowej pomocy dzikim zwierzętom i ograniczanie szkodliwych działań poprzez brak wiedzy o udzielaniu pomocy poszkodowanym osobnikom. Uczyliśmy się o zachowaniach i biologii ptaków oraz małych ssaków, zwłaszcza w kontekście zmieniających się pór roku. Pani Ewelina opowiadała nam, jak działa ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt, gdzie szukać wsparcia, gdy znajdzie się poszkodowane zwierzę. Wspólnie ćwiczyliśmy bezpieczne schwytanie i transport ptaków i małych ssaków. Słuchaliśmy o przykładach, jakie błędy najczęściej popełniają ludzie, również w dobrej woli i czego robić nie należy. Dowiedzieliśmy się, że niekiedy brak działania jest lepszy od podjęcia działania.
Dziękujemy za solidną porcję wiedzy!
Nadesłała:
A. Sokołowska
20 września uczniowie klas 1-3 gościli Panią Ewelinę Kurach ze Stowarzyszenia Ochrony Sów, koordynatora IV edycji projektu "Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności".
Dzieci uczyły się o niezwykłych przystosowaniach sów do życia, ekologii, ciekawostkach i zaskakujących zachowaniach. Dowiedziały się czego nie wolno robić, gdy znajdziemy młodą sowę i jak pomóc poszkodowanym osobnikom.
Wykład był bardzo ciekawy, wzbogacony pomocami dydaktycznymi. Dziękujemy!
Nadesłała:
A. Sokołowska
Powered by aSc EduPage