17 marca było nam zielono :)
Uczniowie rozwiązywali testy przygotowane przez panią Katarzynę Zalewską na temat Irlandii i Dnia Św. Patryka - były oczywiście nagrody, a przez szkołę przeszedł radosny korowód :)
Nadesłała:
K.Zalewska

17 marca było nam zielono :)
Uczniowie rozwiązywali testy przygotowane przez panią Katarzynę Zalewską na temat Irlandii i Dnia Św. Patryka - były oczywiście nagrody, a przez szkołę przeszedł radosny korowód :)
Nadesłała:
K.Zalewska
17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Liczby Pi.
Pani Mrzena Cichosz przygotowała dla wszystkich klas ciekawe zadania - były łamańce językowo-wierszowe, rebusy, przeliczenia. Wszystkie klasy spisały się na medal i zdobyły matematyczne bonusy.
Z wielką radością informujemy, że praca Grzegorza Watkowskiego została wyróżniona w kategorii klas 6-8 w konkursie "Książka na feriach" organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gdańsku. Serdeczne gratulacje.
Nadesłała:
A.Watkowska
Dnia 11. marca 2025r. nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w niezwyķłych warsztatach "Kamyki dobra", organizowanych przez Fundację Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.
Gościliśmy Panią Małgorzatę Cieślak oraz Panią Klaudię Woźniak, które opowiedziały o pracy w hospicjum i możliwościach wspierania fundacji, by wspólnie czynić dobro.
Po inspirującej rozmowie dzieci stworzyły swoje własne kamienie dobra, które teraz wędrują po świecie, niosąc pozytywne przesłanie!
Dziękujemy za tę wyjątkową lekcję empatii i serdeczności!
W poniedziałek 10 marca w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet zostały wręczone drobne upominki od Rady Rodziców.Dziękujemy uczniom Grzegorzowi, Kacprowi i Antkowi za pomoc w wręczaniu upominków.
Nadesłała;
Rada Rodziców
Mobilne planetarium w naszej sali gimnastycznej. Dziękujemy Rodzicom.
Nadesłała:
Rada Rodziców
Korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy 2 posadzili kwiatki. Teraz będą je podlewać, pielęgnować i prowadzić obserwacje przyrodnicze. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze efekty ich pracy!
Nadesłała:
M.Cichosz
Uczniowie klasy 6 i 7 wykonywali na plastyce prace na temat: „Człowiek, Świat, Przyroda” z uwzględnieniem problemów współczesnego świata. Dodatkowo prace te i prace osób zainteresowanych mogły wziąć udział w konkursie plastycznym.
Cztery prace wysłano na konkurs w ramach II Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa Dzieci i Młodzieży:
Brawo za kreatywność i tak różne podejście do tematu, czekamy na wyniki.
Nadesłała:
A.Sokołowska
Nadesłli:
M.Cichosz i M. Kabza
Nadesłała:
A.Watkowska
Drodzy Rodzice, to bardzo ważne!
Zachęcamy do obejrzenia.
Nadesłala:
K.Janowska
Przedszkole i klasy I-III
Dzieci ostatni dzień przed feriami bawiły się na wspaniałym balu karnawałowym! Było wiele gier i zabaw, muzyka i tańce przy migających światełkach, w chmurach i między kolorowymi bańkami mydlanami. Nie zabrakło też pysznego poczęstunku.
Klasy IV-VIII
Uczniowie z wychowawcami pojechali na gminne lodowisko w Stegnie, oraz warsztaty kulinarne w Natura Park, gdzie samodzielnie wykonywali wrapy - było smacznie i bardzo aktywnie. Teraz czas na zasłużony odpoczynek!
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję pomocy Lance i jej rodzinie.
13. 02.2025 nastąpiło podsumowanie akcji.
Dzięki Waszej ogromnej hojności i dobrym sercom, organizując kiermasz książki oraz Dni Słodkości, udało nam się zebrać 3607,86 zł, które zostały przelane na adres zrzutki internetowej. Wasza chęć niesienia pomocy jest pięknym świadectwem tego, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” – Jan Paweł II.
Dziękujemy Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom oraz wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę – zarówno poprzez przygotowanie słodkości, książek, jak i ich zakup. Wasza dobroć i zaangażowanie pokazały, że razem możemy czynić wielkie rzeczy!
Z wyrazami wdzięczności, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne
Nadesłała:
M.Cichosz
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie w wyjątkowej akcji charytatywnej organizowanej na rzecz jednej z uczennic naszej szkoły oraz jej rodziny.
12 stycznia stracili oni w pożarze gospodarstwo rolne, w którym pracowali zanim przeprowadzili się do Jantaru – Leśniczówki. Pożar zniszczył budynek obory, sprzęt rolniczy, zboże oraz zwierzęta. Chcemy wspólnie okazać wsparcie i pomoc w tej trudnej sytuacji, dlatego organizujemy „Dni Słodkości” – kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla poszkodowanej rodziny.
Poniżej harmonogram wydarzeń:
- 23 stycznia – stoisko przygotowują uczniowie klas 4 i 5
- 30 stycznia – klasy 7 i 8
- 6 lutego – klasy 1 i 6
- 13 lutego – klasy 2 i 3
Zachęcamy do zaangażowania się w organizację stoisk, przygotowanie wypieków oraz wsparcie w formie zakupów na kiermaszu. Każda, nawet najmniejsza pomoc, ma ogromne znaczenie!
Razem możemy więcej!
Dyrekcja
oraz Grono Pedagogiczne
Pomoc finansową można dodatkowo przekazać pod poniższym linkiem:
Link do Zrzutka.pl - Pomoc w odbudowie gospodarstwa rolnego po pożarze.
Nadesłała:
M.Cichosz
Na plastyce uczniowie wyklejali obrazy z plasteliny. Dominowały podwodne światy z kolorowymi rybami, koralowcami. Niektórzy tworzyli rośliny, lub owoce. Wszystkie prace wyszły bardzo ładnie.
Nadsłała:
A.Sokołowska
13.02.2025 odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji. Temat spotkania: Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych. Ponadto dla starszej młodzieży pojawiło się kilka ważnych słów o odpowiedzialności karnej. Dziękujemy za cenne spotkanie.
Nadesłała:
A.Watkowska
Przytulasy, zadania specjalne, Poczta Walentynkowa, lizaczki, a wszystko okraszone pozytywnymi wrażeniami, muzyką i uśmiechem na twarzy.
Do zadań specjalnych odważyli się podejść Róża i Antonina H. (taniec), Nataniel F. (walentynkowa rymowanka dla wybranej osoby), Ida i Helena (śpiew) oraz Hubert M. (kolekcja 10 przytulasów). Serdecznie gratulujemy!
Fotoreportaż ukazuje naszą dzisiejszą Walentynkową atmosferę. Popatrz!
Serdeczności z okazji Walentynek życzy SU.
Nadesłała:
M.Natkańska
12.02.2025 odbyło się trzecie spotkanie z seniorami w ramach projektu "Szkoła międzypokoleniowa" - inicjatywy realizowanej wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, minister ds. polityki senioralnej Marzenę Okłę-Drewnowicz i Państwowy Instytut Badawczy NASK.
Podczas spotkania omówione zostały 2 tematy:
Ostatnie spotkanie przygotowali Oliwier P. i Remigiusz D., prowadzeniem zajął się dodatkowo Oliwier D. i Franciszek K. Chłopcy przygotowali materiały w postaci prezentacji, omawiali przykładowe scenki, opracowali krzyżówkę do wspólnego rozwiązania, ponadto zostały omówione plakaty o cyberzagrożeniach, które na lekcjach informatyki przygotowali wszyscy uczniowie klasy biorącej udział w projekcie.
W ostatnim spotkaniu udział wzięło 8 seniorów. Było to wyjątkowo wzruszajace spotkanie, usłyszeliśmy wiele ciepłych słów, były podziękowania i gratulacje. Wszyscy seniorzy (łącznie 15), którzy wzięli udział w projekcie otrzymali pamiątkowe certyfikaty, breloczki do kluczy wydrukowane na drukarce 3D, oraz słodkie pierniczkowe serduszka. Uczniowie klasy 8 także otrzymali certyfikaty za udział w projekcie, ponadto seniorzy przygotowali dla nas miłą niespodziankę - słodycze dla uczniów, a dla opiekuna projektu, Pani Agnieszki Sokołowskiej kwiaty i piękne podziękowania.
Projekt dał nam wszystkim wiele miłych doznań, poczucie wspólnoty, chęć dzielenia się wiedzą i umiejętnościami, dla uczniów było to cenne doświadczenie i międzypokoleniowa lekcja.
Uczniowie kl.VIII,
i opiekun projektu
A.Sokołowska
05.02.2025 odbyło się drugie spotkanie z seniorami w ramach projektu "Szkoła międzypokoleniowa". Spotkanie prowadzili Igor B. i Aleksander M., pozostali uczniowie wspierali zaproszonych seniorów, oraz przygotowali słodki poczęstunek, który wpisał się już w repertuar naszych spotkań :)
Podczas spotkania omówiono 2 tematy:
Przygotowano i zaprezentowano prezentację, zadawane były pytania, nawiązała się ciekawa dyskusja. Prelekcja przeplatana była ciekawymi filmikami przygotowanymi przez Ministerstwo Cyfryzacji o rozrywce w internecie, oraz o tym jak załatwiać sprawy urządowe. Seniorzy wykonali zadania i rozwiązali quiz przygotowany przez uczniów, a chętni wypełnili ankietę:
W spotkaniu udział wzieło 8 gości, jest nam bardzo miło, że mogliśmy wspólnie spędzić czas, wymienić się swoim doświadczeniem i wiedzą, dziękujemy za wiele miłych słów na temat zajęć. Do zobaczenia za tydzień.
Uczniowie kl.VIII,
i opiekun projektu
A.Sokołowska
29.01.2025 odbyły się pierwsze zajęcia z seniorami w ramch projektu "Szkoła międzypokoleniowa".
Projekt przygotowują w ramach infomatyki i edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klasy VIII. Pierwsze zajęcia poprowadziła Ida S. i Grzegorz W., pozostali uczniowie wspierali gości w wykonywaniu zadań.
Podczas spotkania omówiono dwa tematy:
Przygotowano i zaprezentowano ciekawą prezentację, zadawano pytania, a odpowiedzi trafiały na tablicę jako rezultat burzy mózgów, seniorzy dostali ulotki na temat bezpieczeństwa przygotowane przez NASK, obejrzeli krótki film o bezpiecznej komunikacji w internecie, rozwiązali test, a na podsumowanie zajęć uzupelnili ankietę.
W spotkaniu udział wzieło 11 gości, jest nam bardzo miło, że wzbudziliśmy zainteresowanie, pojawiły się ciekawe pytania, dyskusja i wiele pochlebnych słów na temat przeprowadzonych zajęć. Dziękujemy i do zobaczenia za tydzień.
Prosimy seniorów biorących udział w spotkaniu o wypełnienie ankiety:
Polecamy:
poradnik-dla-seniora-2-email-i-media-spolecznosciowe_.pdf
Ulotka_CyberbezpiecznySenior_do-druku.pdf
Uczniowie kl.VIII,
i opiekun projektu
A.Sokołowska
„Szkoła międzypokoleniowa” to inicjatywa realizowana wspólnie przez Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, minister ds. polityki senioralnej Marzenę Okłę-Drewnowicz i Państwowy Instytut Badawczy NASK.
Mamy w planie 6 tematów, które zostaną podjęte podczas spotkań z seniorami:
Nadesłała:
A.Sokołowska
12.02.2025 uczniowie klas I-III wybrali sie na wycieczkę do Gdańska. W Teatrze Miniatura uczniowie obejrzeli spektakl 'Charlie zmienia się w kurczaka', a potem trenowali swoją sprawność i motorykę w Loopies World. Oczywiście z małym co nie co dla podniebienia
Wychowawcy I-III
Uczniowie klasy III w ramach omawiania niezwykle interesującej lektury "Anaruk, chłopiec z Grenlandii" zespołowo wykonali makietę lodowej krainy. Praca projektowa, podzielona na etapy i zadania, przyniosła uczniom radość i satysfakcję. Z pewnością, dzięki osobistemu zaangażowaniu i doświadczeniu, uczniowie na długo zachowają w sercu wspomnienie o chłopcu z Grenlandii i zwyczajach jego eskimoskiej rodziny.
Nadesłała:
M.Natkańska
Powered by aSc EduPage