CZAS | PRZERWA |
---|---|
7:40-8:00 | przerwa przed 1 lekcją |
8:45-8:55 | przerwa przed 2 lekcją |
9:40-9:50 | przerwa przed 3 lekcją |
10:35-10:45 | przerwa przed 4 lekcją |
11:30-11:40 | przerwa przed 5 lekcją |
12:25-12:40 | przerwa obiadowa przed 6 lekcją |
13:25-13:30 | przerwa przed 7 lekcją |
14:15-14:20 | przerwa przed 8 lekcją |
LEGITYMACJE
Od dnia 12 lipca 2024 posiadanie e-legitymacji będzie obowiązkowe dla każdego ucznia zgodnie z najnowszym Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dziennik Ustaw 2023 r. poz. 1120).
W związku z tym wyrobienie duplikatu legitymacji od 12.07.2024 r. będzie trwało kilka dni, a nie tak jak do tej pory, ponieważ e-legitymacje będzie drukowała nam firma zewnętrzna.
UBEZPIECZENIA
Szanowni Państwo zgodnie z przepisami, ubezpieczenie NNW dziecka w szkole nie jest obowiązkowe, jednak zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi ofertami ubezpieczeń szkolnych. Zawarcie ubezpieczenia zależy od decyzji rodziców i opiekunów.
Godziny dostępności nauczycieli SP im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie
PLAN DYZURÓW/PRZERWY
Kalendarium na rok szkolny 2024/2025
Zestaw programów i podręczników na rok szkolny 2024-2025
Plan dowozów w roku szkolnym 2024/2025
Proszę o informacje telefoniczną do sekretariatu (w godzinach 7:00-14:00), które dzieci będą korzystały z dowozów już od 02.09.2024 r.- Opłata za bilety miesięczne dla uczniów dojeżdżających w tym roku szkolnym wyniesie 99 zł
- 24-25_rozklad_jazdy_autob..pdf
Szkolna stołówka w roku szkolnym 2024/2025
- Zapraszamy do zapisów na szkolne obiady. Koszt obiadu dla ucznia wynosi 6,00 zł
- Zgłaszanie ewentualnych odpisów za obiady do godziny 7:25 danego dnia.
- Obiady w przedszkolu będą od 03.09( wtorek ), a dla dzieci szkolnych od 09.09.24 r.(poniedziałek).
DEKLARACJA_KORZYSTANIA_Z_OBIADOW_2024-2025.doc
Jakie osiągnięcia można wpisać na świadectwie?
Jakie_osiagniecia_mozna_wpisac_na_swiadectwie.docx
Pismo od Rzecznika Praw Dziecka
22._Rzecznik_Praw_Dziecka_Pismo_do_Dyrektorow_Szkol.pdf
Rozkład godzinowy przerw
Standardy ochrony małoletnich przed krzywdzeniem w Szkole Podstawowej i Oddziałach Przedszkolnych im. Na Bursztynowym Szlaku w Mikoszewie.
REKRUTACJA na rok szkolny 2024-25
PRZEDSZKOLE:
- 24-25_Wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola.docx
- 24-25_Deklaracja_o_kontynuacji-przedszkola.docx
- 24-25_oswiadczenie_o_miejscu_zamieszkania_dziecka(2).pdf
- 24-25_zal._2_i_3_do_zarzadzenia_4-2024_(oswiadczenia).pdf
- 24-25_Oswiadczenia_do_wnioskow_rekrutacyjnych.docx
SZKOŁA PODSTAWOWA:
Nadesłała:
K.Janowska
Bezpieczeństwo i zdrowie
- Elżbieta Zygnerska - szkolna pielęgniarka jest na terenie szkoły w roku szkolnym 2023-24 w każdą pierwszą środę miesiąca.
- 3zł - składka na szczoteczki do fluoryzacji klasy 1-6.
- Zakres opieki zdrowotnej oraz informacja o prawie do wyrażenia sprzeciwu:
Zakres_opieki_zdrowotnej.pdf
CYBERPRZEMOC - jak rozpoznać, jak pomóc?
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku prowadzi projekt edukacyjno – profilaktyczny „Bezpieczny nastolatek w świecie cyfrowym”.
Telefony wsparcia dla dzieci i młodzieży
Materiały opracowane przez Biuro Prewencji KGP. Plakat zawiera kod QR, który przekierowuje na stronę internetową dedykowaną tym numerom, pod którymi konsultanci udzielają wsparcia i pomocy.
PAMIĘTAJMY! ANTYBIOTYKOOPORNOŚĆ JEST ZAGROŻENIEM DLA ZDROWIA I ŻYCIA NAS WSZYSTKICH. SKUTECZNOŚĆ ANTYBIOTYKÓW, A WIĘC MOŻLIWOŚĆ LECZENIA ZAKAŻEŃ I CHORÓB BAKTERYJNYCH ZALEŻY OD ROZSĄDNEGO ICH STOSOWANIA.
Antybiotyki_-_wystawa_tematyczna_2023.pdf
Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży
Osrodek-Srodowiskowej-Opieki-Psychologicznej-3.pdf
Omdlenia
Na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki skierowaną do dyrektorów szkół załaczamy materiał w postaci ulotki, który zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.Na prośbę Ministerstwa Edukacji i Nauki skierowaną do kuratorów pismem z dnia 3 września 2021 r. w załączeniu przesyłam apel Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej – Prof. dr. hab. med. Andrzeja Matyi skierowany do uczniów i rodziców w sprawie szczepienia dzieci powyżej 12 r.ż.
Jerzy Wiśniewski
Dyrektor Wydziału Strategii i Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w GdańskuApel_do_rodzicow.pdf
Apel_do_uczniow.pdf
List_w_sprawie_szczepien_przeciwko_COVID-19_-_Fundacja____Rodzice_Szkole___.pdMinisterstwo Edukacji i Nauki przygotowało pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W materiałach znalazły się informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień. Oddzielny materiał został poświęcony kwestii obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19.
Zestaw materiałów przygotowanych przez MEiN dołączamy do tej wiadomości. Szczegółowe informacje znajdą Państwo także na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-szczepien--informacja-dla-dyrektorow-szkol-i-placowek.
Do wiadomości dołączamy również list Ministra Zdrowia do dyrektorów, nauczycieli i rodziców w sprawie szczepień uczniów w wieku 12-15 lat. List odpowiada na wiele pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami nastolatków.
Wśród załączników znajdą Państwo także Deklarację na szczepienia oraz Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19, a także materiały informacyjne dotyczące szczepień uczniów w wieku 12-18 lat, które jeszcze przed wakacjami wysyłaliśmy do szkół i placówek.
Zachęcam Państwa do śledzenia naszej strony internetowej, szczególnie zakładki Bezpieczny powrót do szkół, w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly.
Z wyrazami szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy Ministerstwo Edukacji i NaukiZałączniki:
- List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców w sprawie szczepień nastolatków
- Deklaracja na szczepienia
- Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – informacje dla szkół i placówek – plakat informacyjny
- Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek – komunikat MEiN
- Organizacja szczepień – informacja dla dyrektorów szkół i placówek – materiały informacyjne
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – rekomendacje dla rodziców – plakat informacyjny
PAMIĘTAJMY O PRAWIDŁOWEJ HIGIENIE
Podstawowe środki ochronne przeciwko koronawirusowi
Drodzy Rodzice!
Nie istnieje szczepionka ani skuteczne leczenie przeciwko koronawirusowi. Dlatego należy pamiętać
o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:
1. Często myć ręce – instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %).
Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.
2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu
i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.
3. Zachować bezpieczną odległość
Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę.
Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.
4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa
z powierzchni na siebie.
5. Będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu po powrocie z krajów gdzie szerzy się koronawirus, jeśli nie upłynęło 14 dni od powrotu – NIE należy przychodzić do szkoły
Należy niezwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej – udać się na oddział zakaźny albo obserwacyjno-zakaźny, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Komunikacie krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-krajowego-konsultanta-w-dziedzinie-chorych-zakaznych/).
Należy przy tym pamiętać, żeby unikać środków komunikacji publicznej, aby nie narażać innych osób. Zaleca się osłonięcie ust i nosa maseczka ochronną, która stanowi pierwszą barierę ochronną dla otoczenia.
6. Będąc chorym i mając bardzo złe samopoczucie, ale gdy nie podróżowało się do krajów,
w których szerzy się koronawirus – NIE należy od razu podejrzewać u siebie zakażenia koronawirusem. Jednak w dbałości o własne zdrowie NIE należy przychodzić do szkoły, należy pozostać w domu i zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.
Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy, koronawirusy, wirusy paragrypy), czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).
7. Mając łagodne objawy ze strony układu oddechowego, gdy nie podróżowało się do krajów,
w których szerzy się koronawirus należy starannie stosować podstawowe zasady higieny oddychania oraz higieny rąk i pozostać w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.
8. Unikać spożywania surowych lub niedogotowanych produktów pochodzenia zwierzęcego
Ostrożnie obchodź się z surowym mięsem, mlekiem lub narządami zwierzęcymi, aby uniknąć krzyżowego zanieczyszczenia poprzez niegotowaną żywność, zgodnie z dobrymi zasadami bezpieczeństwa żywności.
9. Zapobiegać innym chorobom zakaźnym poprzez szczepienia, np. przeciwko grypie.
W zależności od sezonu epidemicznego, w Polsce rejestruje się od kilkuset tysięcy do kilku milionów zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i zachorowania grypopodobne rocznie. Szczyt zachorowań ma miejsce zwykle między styczniem a marcem. Ostre infekcje wirusowe mogą sprzyjać zakażeniom innymi czynnikami infekcyjnymi, w tym wirusami. Nie należy jednak traktować szczepień ochronnych przeciwko grypie jako sposobu zapobiegania zakażeniom koronawirusem.
10. Dbać o odporność, wysypiać się, dbać o kondycję fizyczną, racjonalne odżywianie.